راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سمات درباره کلاهبرداری سایبری برای دریافت سود سهام عدالت هشدار داد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص کلاهبرداری سایبری برای دریافت سود سهام عدالت به عموم مردم هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی سمات، در این اطلاعیه آمده است: «به‌تازگی مجرمان سایبری با ترفندی جدید و با ارسال پیامک و یا پیام در شبکه‌های اجتماعی بانام واریز سود سهام عدالت درپی کلاهبرداری از مردم هستند.»

پیام‌های جعلی که به‌تازگی منتشرشده است، از مخاطبین درخواست می‌کند که برای دریافت سود سهام خود از طریق لینک آلوده اقدام کنند که سهامداران می‌بایست نسبت به این اقدام کلاهبردارانه آگاه باشند.

 بر اساس اطلاعیه سمات، مجرمان سایبری با طراحی پلتفرم مجرمانه در قالب استفاده از نام و نشان سامانه سهام عدالت و ارسال پیامک مبنی بر واریز مبالغ مختلف به حساب‌های مالی هم‌وطنان مشروط به مراجعه لینک یا پیوند درج‌شده در پیامک، گوشی تلفن همراه فریب‌خوردگان را به صفحات جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت می‌کنند.

شایان‌ذکر است، هرگونه اطلاع‌رسانی در سهام عدالت صرفاً از طریق وب‌سایت‌های رسمی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به نشانی www.csdiran.ir ،www.sejam.ir و sahamedalat.ir به اطلاع عموم مشمولان سهام عدالت می‌رسد.

منبع روابط عمومی سمات،
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.