راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کارنگ پنجاه‌ویکم به همراه ضمیمه رمزارز شماره بیست‌ویک منتشر شد

هفته‌نامه اقتصاد نوآوری ایران، کارنگ به پنجاه‌ویکمین شماره خود رسید. جدیدترین شماره کارنگ با عکس جلدی از مجید دهبیدی‌پور، رئیس پارک علم‌ و فناوری دانشگاه شریف منتشر شده که با گفت‌وگویی مفصل همراه است.

در این گفت‌وگو دهبیدی‌پور درباره برنامه‌های این پارک و بررسی روندی که اکوسیستم نوآوری در چند سال گذشته طی کرده، می‌گوید. رئیس پارک علم‌ و فناوری دانشگاه توضیح می‌دهد که همین‌طور که پیش می‌رویم، می‌بینیم نهادها نیازهایی ایجاد کرده‌اند که به ایجاد نهادهای جدیدی برای پاسخ به آن نیازها منجر شده است. من به این روند توسعه نهادی می‌گویم که البته همراه با نوآوری بوده است.

کارنگ در شماره پنجاه‌ویکم خود گزارشی از مهمانی اسنپ و رونمایی آن از بنیان‌گذارانش تهیه‌ کرده است. در این گزارش ایاد الکسار و محمود فوز از تجربه راه‌اندازی استارتاپ و فرصت‌های بازار ایران می‌گویند.

در این شماره گفت‌وگویی با مرسده حیدری، هم‌بنیان‌گذار خانه طراحان مد خلاق داشتیم. حیدری در این گفت‌وگو در مورد صدماتی که قاچاق به کسب‌وکارها می‌زند، صحبت می‌کند. او همچنین یادآور می‌شود که زنان می‌توانند با اعتمادبه‌نفس به جایگاهی برابر با مردان در صنعت پوشاک برسند.

کارنگ در این شماره گزارش جامعی از گردشگری ایران و آینده پیش روی آن‌ آماده کرده است. در این گزارش به این موضوع می‌پردازیم که چرا ما در این صنعت از رقبای منطقه جا مانده‌ایم؟ این گزارش تحلیلی که از سایت فلایتیو تهیه‌ شده، آینده گردشگری ایران را در رقابت با کشورهای منطقه بررسی می‌کند.

در ضمیمه هفتگی «رمزارز» نیز با هم‌بنیان‌گذار بیت‌پین، علی جهانی گفت‌وگو کردیم. جهانی می‌گوید در مورد رمزارزها فیلترینگ دوگانه است. هم آمریکا ما را فیلتر کرده و هم ما سایت‌های رمزارزی خارجی را فیلتر کرده‌ایم و این یک تناقض بزرگ است.

در شماره بیست‌ویکم رمزارز گزارش و تحلیل‌های دیگری هم در مورد اهمیت آموزش پیش از مارکتینگ، سخنان رئیس صندوق بین‌المللی پول در مورد سقوط ترا، عواقب رگولاسیون آمریکایی‌ها برای سرمایه‌گذاران و جهان غیرمتمرکز و فاز سوم تکامل جهان وب می‌خوانیم.

کارنگ و رمزارز را می‌توانید به‌صورت رایگان از سایت کارنگ دانلود کنید و برای دریافت نسخه کاغذی کارنگ و رمزارز کافی است در این سایت مشترک شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.