راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

اتصال 60 هزار روستایی به اینترنت پرسرعت ایرانسل با دستور وزیر ارتباطات / سایت روستای نگارمن افتتاح شد

سایت تلفن همراه روستایی ایرانسل در روستای «نگارمن» واقع در شهرستان شاهرود، به نمایندگی از سایر سایت‌های روستایی ایرانسل، در مراسم اتصال بیش از 600 روستا به شبکه ملی اطلاعات، توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌صورت آنلاین افتتاح شد. با افتتاح سایت‌های ایرانسل،  60 هزار نفر  از هم‌وطنان روستایی، به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی ایرانسل، هم‌زمان با روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی و روز ملی روابط‌عمومی، مراسم اتصال بیش از 600 روستا به شبکه ملی اطلاعات با حضور عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر محمدزاده لاجوردی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، علی‌اصغر انصاری معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایرج روحی مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری (USO)، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و نیز حضور جمعی از اصحاب رسانه، استانداران، فرمانداران، مدیران محلی و فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور به‌صورت حضوری و آنلاین، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار شد.

در این مراسم، طی یک ارتباط آنلاین با ابوطالب جلالی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود و مهندس سید یاسر حسن‌پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان و مدیران ایرانسل در محل سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در «نگارمن»، وزیر ارتباطات، این سایت را به نمایندگی از 135 سایت‌ روستایی ایرانسل، افتتاح کرد. در این بخش از مراسم، معاون استاندار و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، ضمن قدردانی از خدمات ایرانسل به مردم این منطقه، از تلاش دولت برای توسعه اینترنت روستایی، تشکر کردند. وزیر ارتباطات نیز با تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی ایرانسل، سایت روستای «نگارمن» را به‌صورت آنلاین، افتتاح کرد.

با این افتتاح که به نمایندگی از سایت‌های ایرانسل صورت پذیرفت، دسترسی اهالی 212 روستای کشور، شامل 17 هزار خانواده با 60 هزار نفر جمعیت، به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت ایرانسل (نسل‌های 3 و 4)، برقرار شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم، با تقدیر از همه تلاشگران در عرصه توسعه اینترنت روستایی، بر ادامه پرقدرت روند ایجاد دسترسی روستاهای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات، تأکید کرد و وجود یک ارتباط سریع و ایمن را از جمله ویژگی‌های شبکه ملی اطلاعات برشمرد.

ایرانسل، اپراتور پیشتاز در ورود تکنولوژی‌های جدید ارتباطی به کشور، در سال‌های اخیر توانسته است نقش مهمی در ایجاد دسترسی مردم ساکن در روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت، به‌خصوص در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد، ایفا کند.

پیش‌ازاین، در روز ۳ بهمن ۱۴۰۰ و در «آیین رونمایی از اتصال ۱۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات» با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، زارع‌پور با تشکر از بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و مجموعه کارکنان ایرانسل که در راه‌اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش کرده‌اند، گفت: «زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می‌کشند.»

در نخستین گزارش وزیر ارتباطات از اقدامات اپراتورها در توسعه ارتباطات روستایی که ۱۴ دی ۱۴۰۰ منتشر شد نیز، ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای مردم ۱۴ روستا در استان‌های بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و فارس، از مجموع ۳۲ روستا در سراسر کشور، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی کشور بود.

همچنین در گزارش اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اقدامات اپراتورهای ارتباطی در توسعه ارتباطات روستایی طی فروردین ۱۴۰۱، ایرانسل، پیشتاز توسعه ارتباطات روستایی در این ماه بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۹ آذر ۱۴۰۰، در بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل و افتتاح آنلاین سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، با اشاره به ادامه پروژه اتصال روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات، گفته بود که باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که پایان سال ۱۴۰۱ است، با کمک شما راه‌اندازی شود و این شدنی است، به‌ویژه در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره‌خورده است. زحمت زیادی کشیده شده و انصافاً کارهایی که ایرانسل انجام داده است جزو اقدامات تروتمیز و باکیفیت است و امیدواریم این مسیر با سرعت ادامه پیدا کند.

مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، اظهار داشت: «ما مهم‌ترین تعهد خود را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می‌دانیم و تلاش می‌کنیم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آن را بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش ببریم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.