راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

تفاهم‌نامه همکاری مشترک ازکی‌وام با پست‌بانک امضا شد / امکان خرید اقساطی کالا و خدمات با شرایطی متفاوت

مراسم امضای تفاهم‌نامه میان ازکی‌وام و پست‌بانک ایران با هدف ساده‌سازی تأمین اعتبار به کاربران، پنجشنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس واقع در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ازکی ‌وام، ازجمله اهداف این همکاری در این مراسم، تأمین و اختصاص اعتبار به کاربران برای خرید اقساطی کالا و خدمات با استفاده از سفته الکترونیکی، کاملاً آنلاین و با شرایطی آسان عنوان شد.

این مراسم با حضور محمدمهدی مؤمنی مدیرعامل ازکی‌وام؛ تیم لطیف رئیس هیئت‌مدیره ازکی‌وام؛ سید اصغر جلیلی‌نیا رئیس هیئت‌مدیره پست‌بانک ایران؛ بهزاد شیری، مدیرعامل پست‌بانک ایران؛‌ محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکبر قنبرپور مشاور وزیر برگزار شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، ازکی‌وام با همکاری پست‌بانک ایران، اعتبار لازم را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا بدون مراجعه حضوری و در شرایطی ساده‌تر از طرح‌های قبلی، کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند.


دریافت اعتبار کاملاً آنلاین با بازپرداخت طولانی


محمدمهدی مؤمنی، مدیرعامل ازکی‌وام در حاشیه این رونمایی در خصوص شکل‌گیری همکاری این شرکت با پست‌بانک ایران توضیح داد: «پست‌بانک به‌عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارای استراتژی اقتصاد دیجیتال است. به ‌همین دلیل بنای همکاری با استارتاپ‌ها را دارد و با سامانه‌های بانکداری باز، ظرفیت مناسبی را برای حوزه فین‌تک و لندتک فراهم کرده است. هرچند دیگر بانک‌ها نیز مایل به همکاری با استارتاپ‌ها هستند، اما اولین بانکی که این ظرفیت را به مرحله اجرا رسانده، پست‌بانک بوده است.»

مدیرعامل ازکی‌وام در پاسخ به این سؤال که طرح جدید اعتباری با پست‌بانک ایران چه ارزش‌افزوده‌ای نسبت به دیگر طرح‌های اعتباری پیشین دارد، توضیح داد: «در ابتدا باید بگوییم که مدت‌زمان پرداخت اقساط در این طرح ۲۴ ماهه با نرخ سود مصوب بانک مرکزی است که هزینه کمتری برای مشتری به دنبال دارد. از دیگر ویژگی‌های طرح پست‌بانک ایران این است که سازوکار دریافت اعتبار، کاملاً آنلاین و بدون مراجعه حضوری انجام می‌شود.»

به گفته او در این طرح می‌توان شرایط راحت‌تری را برای کاربران در فرایند دریافت اعتبار مانند ارائه سفته الکترونیکی به‌جای چک ضمانت و امضای دیجیتال فراهم کرد. در این صورت به دلیل استفاده بیشتر از ابزارهای دیجیتال، طرح جدید وجه تمایز بیشتری نسبت به طرح‌های قبلی ازکی‌وام دارد.

مؤمنی در خصوص اینکه چه افرادی واجد شرایط دریافت اعتبار از طریق این طرح هستند، گفت: «افرادی که از طریق طرح پست‌بانک ایران، درخواست اعتبار می‌دهند، لازم است که از نمره اعتبارسنجی قابل‌قبولی برخوردار باشند؛ بنابراین افرادی که دارای نمره اعتباری پایین هستند و سابق بر این نیز اقساط معوق یا وام‌های سررسیدنشده داشته‌اند، ممکن است در دریافت این اعتبار به مشکل بربخورند.»


برنامه‌های آینده ازکی‌وام و پست‌بانک ایران


او درباره همکاری‌هایی که تاکنون ازکی‌وام در حوزه اعتباردهی با پست‌بانک انجام داده، گفت: «ازکی‌وام پیش از این با پست‌بانک ایران در قالب کارت اعتباری مروارید برای دو مجموعه ماموت و مکث قرارداد همکاری داشته است. این همکاری که در مرحله آزمایشی به اجرا درآمد و نتیجه مطلوبی به همراه داشت، برای کاربران سازمانی این امکان را فراهم کرد تا آن‌ها بتوانند از پلتفرم ازکی‌وام جهت خرید اعتباری، درخواست خود را ثبت کنند.»

مؤمنی در رابطه با برنامه‌های بعدی ازکی‌وام که با همکاری پست‌بانک ایران شکل خواهد گرفت، افزود: «ما قصد داریم که در موضوعات دیگر نیز با پست‌بانک ایران در تعامل باشیم. به‌عنوان مثال ارائه خدمات اعتباری در لایه سازمان‌ها و همچنین توسعه گستره اعتباردهی در مناطق روستایی از برنامه‌های پیش روی  ما در همکاری با این بانک است.»

ازکی‌وام از پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات اعتباری است که به پشتوانه برند ازکی بیشتر از یک سال در صنعت لندتک به فعالیت می‌پردازد. در ازکی‌وام طرح‌های اعتباری متفاوتی وجود دارد که افراد می‌توانند متناسب با شرایط خود هرکدام از طرح‌ها را انتخاب و برای خرید اقساطی کالا و خدمات اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.