راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

جزئیات عرضه اولیه آسیاتک در بورس / اولین عرضه اولیه سال ۱۴۰۱ با آسیاتک

 بر اساس اعلام سازمان بورس، زمان قطعی عرضه اولیه آسیاتک مشخص شد. ۳۰۰ میلیون سهم شرکت انتقال داده‌های آسیا معادل ۱۵ درصد سهام این شرکت، با نماد معاملاتی آسیاتک در بورس تهران عرضه می‌شود. این عرضه اولیه روز چهارشنبه هفتم اردیبهشت انجام خواهد شد.

دامنه قمیتی این سهم بین ۵ هزار و ۴۶۰ تا ۶ هزار و ۶۶۰ ریال برای هر سهم بوده و با سهمیه ۴۰۰ سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه می‌شود که با توجه به این عدد، حداکثر نقدینگی مورد نیاز حدودا  ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار ریال است. البته بستگی به این دارد که در این عرضه اولیه چند نفر مشارکت کنند.

از آخرین عرضه اولیه بازار سرمایه مدت زیادی می‌گذرد؛ چراکه وضعیت  بازار سرمایه طی ماه‌های انتهایی سال گذشته روند خوبی نداشت و عرضه‌های اولیه را هم از ارج و قرب انداخته بود و عرضه اولیه‌ها، بر خلاف عرضه‌های سال گذشته، با استقبال بی‌جان سهام‌داران رو‌به‌رو شده بودند. اما در سال جدید بازار سرمایه روند صعودی به خود گرفت و در روزهایی شاخص کل از مرز یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد. با توجه به روز‌های سبز بازار و اطلاعیه‌های متعدد نماد‌های درج‌شده در سامانه کدال، سهام‌داران منتظر عرضه اولیه‌ها بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.