راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

راه‌اندازی سرویس «حساب پشتوانه» ویپاد / دریافت اعتبار تا سه میلیون تومان

سرویس حساب پشتوانه ویپاد به مرحله بهره‌‏برداری رسیده و از این‌ پس، همه دارندگان حساب دیجیتال پاسارگاد می‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

به گزارش واحد خبر دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، بانک پاسارگاد در طرح حساب پشتوانه و از طریق اپلیکیشن ویپاد، مبالغی را در قالب اعتبار خرد مصرفی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و کاربر می‌تواند مبلغ اعتبار را در تمامی خریدهای حضوری و اینترنتی در فروشگاه‌‏های مجهز به کارت‌خوان یا فروشگاه‌های اینترنتی مجهز به درگاه‏‌های پرداخت آنلاین مصرف کرده و با تسویه به‌موقع آن در طول یک ماه، اعتبار بیشتری در مراحل بعدی دریافت کند.

به عبارت ساده‌تر، کاربران اپلیکیشن ویپاد که پس از طی مراحل احراز هویت، نسبت به افتتاح حساب دیجیتال پاسارگاد در این اپلیکیشن اقدام کرده‌‏اند، قادر خواهند بود بدون نیاز به معرفی ضامن یا ارائه چک و سفته، صرفاً مبتنی بر اعتبارسنجی آنلاین، در مرحله نخست، مبلغ یک میلیون تومان و در مراحل بعدی، تا سقف سه میلیون تومان اعتبار درخواست کنند.

بعد از اعتبارسنجی و اطمینان از نداشتن بدهی بانکی، نداشتن سابقه چک برگشتی در نظام بانکی کشور، عدم بدهی در اکوسیستم پاد و البته تأیید تمام قوانین و مقررات تنظیم‌شده از سوی بانک، این اعتبار به کاربر تعلق‌ گرفته و به او بین ۷ تا ۲۱ روز، مهلت استفاده داده خواهد شد.

پس از پایان زمان مصرف، صورت‌حسابی مشتمل بر مجموع میزان اعتبار مصرف‌شده و کارمزد بانکی متعلقه برای مشتری گرامی صادر خواهد شد که از زمان صدور و حداکثر ظرف مدت یک ماه، در قالب یک قسط قابل پرداخت است. البته این مدت بسته به مبلغ طرح تا چند ماه قابل تمدید است.

چنانچه مشتری بعد از اتمام دوره اول نسبت به تسویه به‌موقع صورت‌حساب خود اقدام کرده و به‌عنوان کاربر خوش‌حساب شناخته شود، در مراحل بعدی می‌تواند به‌صورت پلکانی اعتبار بیشتری دریافت کند. در حال حاضر سقف سه میلیون تومان برای افزایش اعتبار در نظر گرفته‌ شده و با تمهیدات صورت‌گرفته انتظار می‌‏رود این مبلغ به بیش از این نیز افزایش یابد.

این سرویس هم‌اکنون در اختیار تمام هم‌‏میهنان سراسر کشور از جمله مشتریان بانک پاسارگاد قرار گرفته است. افراد باید پس از اقدام به افتتاح حساب دیجیتال بانک پاسارگاد از طریق اپلیکیشن، گزینه حساب پشتوانه را انتخاب کرده و وارد فرایند اعتبارسنجی و اعطای اعتبار شوند.

ناگفته نماند که در هر تراکنش خرید مبتنی بر حساب پشتوانه (اعم از حضوری و اینترنتی)، مبلغ خرید توأمان از دو منبع حساب دیجیتال و اعتبار پشتوانه تأمین می‌‏شود. به‌ عبارت‌ دیگر، نیمی از مبلغ هر خرید از محل حساب دیجیتال مشتری (که قبلاً نسبت به افزایش اعتبار آن اقدام کرده) و نیمی دیگر از محل اعتبار پشتوانه دریافتی پرداخت خواهد شد.

علاوه بر این، در ابتدای عملیات درخواست طرح، مبلغ دو هزار تومان بابت کارمزد اعتبارسنجی از کاربر دریافت شده و پس از تأیید اعتبارسنجی و پیش از تخصیص مبلغ اعتبار، معادل ۱.۵ درصد از مبلغ اعتبار نیز به‌عنوان کارمزد خدمات دیجیتال از متقاضی دریافت خواهد شد.

در نهایت و پس از اتمام مهلت مصرف اعتبار نیز مطابق با شرایط عقد مرابحه که طی فرایند و در قالب قرارداد به اطلاع و تأیید متقاضی رسیده است، نرخ کارمزد بانکی ۱.۵ درصد (ماهانه) به میزان اعتبار مصرفی تعلق‌ گرفته و به همراه میزان اعتبار مصرفی، در صورت‌حساب پرداختی کاربر اعمال خواهد شد.

گفتنی است با ویپاد، ترابانک پاسارگاد، علاوه بر دریافت اعتبار مبتنی بر حساب پشتوانه، می‌توان به‌آسانی و تنها با صرف زمانی اندک و به شکلی کاملاً آنلاین، نسبت به افتتاح حساب دیجیتال بانک پاسارگاد اقدام کرده و پس‌ از آن، مشابه حساب‏‌های عادی بانک پاسارگاد، از کلیه خدمات بانکی نظیر انتقال وجه، دریافت کارت مجازی (قابل‌ استفاده در کلیه درگاه‏‌های پرداخت اینترنتی)، دریافت کارت فیزیکی در آدرس دلخواه، دریافت کارت هدیه و… استفاده کرد.

اپلیکیشن ویپاد هم‏‌اکنون از طریق کافه‌بازار (برای کاربران اندروید) و نسخه تحت وب آن در دسترس همه کاربران گرامی قرار گرفته و نسخه اختصاصی آی‌اواس آن نیز به‌زودی عرضه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر از سرزمین هوشمند پاد به سایت ic.pod.ir  مراجعه یا کیوآرکد زیر را اسکن کنید.

10 دیدگاه
 1. h می‌گوید

  چرا کارت اعتباری مشابه به شکلی که در کشورهای دیگه هست ارائه نمیکنن؟

 2. ناشناس می‌گوید

  عالیست من استفاده کردم همان لحظه اعتبار می دهد

 3. علی اصغراکبری می‌گوید

  باتشکرازمقاله شماوراهنمایی ساده وروان ودردسترس بود

 4. ناشناس می‌گوید

  خیلی خوب هست من استفاده می کنم ولی با این تورم افسار گسیخته حداقل برای مشتریان با اعتبارسنجی A سقف ۱۰ میلیون در نظر بگیرید

 5. علی می‌گوید

  چطوری باید برداشت حساب کنیم از حساب پشتوانه همچی اوکی هست تیک استفاده اعتبار نخورده هفت روز مهلت برداشت هم داره رد میشه

 6. مهرداد می‌گوید

  باسلام درخواست تاییدبرام آمده که واردصفحه بشتوانه بشم ولی متاسفانه نمیشه وارداین صفحه بشم اگه میشه راجب این مشکل توضیحاتی بودیدکه چطوری واردبشم وازمزیااستفاده کنم

 7. ناشناس می‌گوید

  سلام

 8. ناشناس می‌گوید

  سلام من نمیدونم چطور استفاده کنم حساب پشتوانه فعال شد ولی نمیتونم چطور از پول استفاده کنم یا برداشت کنم

 9. محمد می‌گوید

  با عرض سلام اگه نصف مبلغ اعتبار پشت وانه رو مصرف کنیم ونصف دیگر آن در حساب پشتوانه بماند ومهلت استفاده زمان گذشته باشد آیا به اعتبار بعدی اضافه میشود

 10. سحر می‌گوید

  مثلا اگر یک میلیون اعتبار بگیریم باید یک ماه بعد یک میلیون تو حسابمون باشه که به عنوان قسط پرداخت شود ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت