راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

حمایت از خدمات درمانی و توان‌بخشی انجمن اتیسم با همراهی فناپ

طرح حمایت از ارائه خدمات درمانی و توان‌بخشی به کودکان و نوجوانان توان‌یاب انجمن خیریه «سرای مهر اتیسم» بندر ماهشهر با حضور حمیدرضا خادمی، سرپرست توسعه ارتباطات فناپ در استان خوزستان؛ سحرانه جوادی، نماینده انجمن اتیسم و همچنین مهندس عادل عکرش، معاون سیاسی اجتماعی بندر ماهشهر برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی و برندینگ فناپ، در این همایش که در ۲۹ دی ۱۴۰۰ و با موضوع حمایت از افراد دارای اختلال اتیسم برگزار شد، بر ضرورت ادامه حمایت از خانواده‌های اتیسم با ارائه خدمات توان‌بخشی بهنگام، به‌منظور پیشگیری از شدت‌نگرفتن مشکلات طیف اتیسم توان‌یابان این انجمن، تأکید شد.

در این همایش، حمیدرضا خادمی به تشریح زیرساخت‌ها و اقدامات انجام‌شده جهت ارائه خدمات فناورانه بر بستر سرویس‌های مالی و فنی فناپ برای استفاده و بهره‌برداری خانواده‌های توان‌یاب اتیسم پرداخت و ضمن معرفی سامانه جامع اتیسم (خوداظهاری و رجیستری) از «آوند کارت» توان‌یابان انجمن اتیسم ایران و شبکه «دوست‌دار» اتیسم رونمایی شد.

اتیسم نوعی اختلال عصبی-رشدی است که علائم آن تا پیش از سه‌سالگی بروز می‌کند. علت این اختلال ناشناخته است، اگرچه پژوهشگران مواردی همچون ژنتیک و محیط را در بروز این اختلال مؤثر می‌دانند. در حال حاضر، طبق آخرین آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، از هر ۵۹ تولد یک نوزاد به این اختلال دچار می‌شود. شایان‌ ذکر است که بهترین زمان شناخت این اختلال سه تا پنج‌سالگی کودکان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.