راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کمپین تأمین مالی جمعی «تولید دستگاه اسپکتروفوتومتر» در ۱۱ ساعت تکمیل شد

شرکت بلورآزمای سنجش نور، برنده دومین قسمت از مسابقه تلویزیونی کارویاست که با محوریت تأمین مالی جمعی شرکت‌های دانش‌بنیان، از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

کمپین تأمین مالی جمعی شرکت دانش‌بنیان بلورآزمای سنجش نور ظرف ۱۱ ساعت تکمیل شد. سرمایه مورد نیاز این شرکت برای تولید ۱۱ دستگاه اسپکتروفوتومتر، مبلغ یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان بود.

به گزارش روابط عمومی کارن کراد، در دومین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» پنج شرکت «بلورآزمای سنجش نور» با طرح «‌اسپکتروفوتومتر تمام اتوماتیک مانیتوردار»، با سایر شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی جذب سرمایه به رقابت پرداخت و در نهایت به‌عنوان برگزیده این قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» انتخاب شد تا جذب سرمایه خود را از طریق سکوی تأمین مالی جمعی کارن‌کراد انجام دهد.

دستگاه اسپکتروفوتومتر در شناسایی و تعیین غلظت عناصر مختلف در صنایع گوناگون و همه آزمایشگاه‌های مراکز علمی ‌و تحقیقاتی کاربرد دارد و قیمت آن حداقل یک‌سوم تا یک‌چهارم نمونه خارجی است. ماده مصرفی واکنش‌گر این دستگاه توسط شرکت بلورآزما تولید و به همراه دستگاه ارائه می‌شود. سرمایه مورد نیاز این شرکت برای تولید ۱۱ دستگاه اسپکتروفوتومتر، مبلغ یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان است و این شرکت دانش‌بنیان در نظر دارد اصل این سرمایه را با ۵۰ درصد سود و پس از ۹ ماه به مشارکت‌کنندگان پرداخت کند.

پویش تأمین مالی جمعی این طرح، با مشارکت ۵۸ سرمایه‌گذار از جمله ۵۵ سرمایه‌گذار حقیقی و سه سرمایه‌گذار حقوقی با موفقیت تکمیل شد. در این پروژه تأمین مالی جمعی، میانگین مبلغ سرمایه‌گذاری توسط افراد حقیقی، تقریباً ۱۴ میلیون و یکصد هزار تومان و توسط سرمایه‌گذاران حقوقی، تقریباً ۸۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. ۴۳ آقا و ۱۲ خانم در تأمین مالی جمعی این طرح، مشارکت کردند.

شناسنامه این طرح عبارت است از:

  • سرمایه درخواستی: یک میلیارد و ۳۵ میلیون تومان
  • دوره طرح: ۹ ماه
  • میزان تولید و فروش در این طرح: ۱۱ دستگاه
  • میزان سود کل پروژه: ۷۰ درصد معادل ۷۲۶ میلیون تومان
  • سهم مشارکت‌کنندگان از سود: ۷۱ درصد
  • مبلغ بازگشتی به مشارکت‌کنندگان: یک میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان (اصل سرمایه به همراه سود)
  • سود کل مشارکت‌کنندگان: ۵۰ درصد طی ۹ ماه
  • معادل سالانه سود مشارکت‌کنندگان: ۶۶/۷ درصد
  • سابقه فروش شرکت در سال ۱۳۹۹: ۹۷۲ میلیون تومان

اصل سرمایه مشارکت‌کنندگان این طرح توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری به شماره اصالت ۷۳۹۶۶۰۰۱۳۲ بیمه‌ شده و به همراه سود مشارکت، پس از اجرای این طرح و در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۱ به‌ حساب ایشان، واریز خواهد شد.

اطلاعات کامل این طرح از جمله ویدئوی معرفی، طرح کسب‌وکار، اطلاعات شرکت، اطلاعات مالی، اسناد و گزارش‌ها و اطلاعات سرمایه‌گذاران در صفحه پویش این تیم در سکوی تأمین مالی جمعی کارن‌کراد، قابل‌ مشاهده است.

مسابقه‌ تلویزیونی کارویا به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری و با همکاری فرابورس و سازمان صداوسیما توسط استودیو نوبین تولید شده که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان به رقابت با یکدیگر پرداخته و طرح‌های خود را ارائه می‌دهند. در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از طریق سکوهای تأمین مالی جمعی، از عموم مردم جذب سرمایه کنند.

این مسابقه، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ساعت ۱۱:۱۵ از شبکه یک سیما پخش می‌شود. اولین برنده این مسابقه، شرکت دانش‌بنیان پیشگامان توسعه گیاهان زراعی با طرح تولید بذر هیبریدی است که تأمین مالی جمعی آن از طریق سکوی کارن‌کراد در حال انجام است. لازمه مشارکت در تأمین مالی جمعی این طرح‌ها، داشتن کد سجام و احراز هویت در این سامانه است. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری جمعی این طرح‌ها، ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر مبلغ مجاز برای سرمایه‌گذاران حقیقی، پنج درصد کل سرمایه درخواستی است. سرمایه‌گذاران حقوقی، محدودیتی در میزان سرمایه‌گذاری نخواهند داشت.

جهت مشاهده فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشابه و مشارکت در تأمین مالی جمعی سایر طرح‌های دانش‌بنیان، پس از ثبت‌نام در سکوی کارن‌کراد، می‌توان به طرح‌های کارویا مراجعه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.