راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

نشریه بنکر «سرزمین هوشمند پاد» را جسورانه‌ترین پروژه بانکی در خاورمیانه خواند / بلندپروازی‌های دیجیتالی «بانک پاسارگاد» را در صدر نشاند

نشریه معتبر «The Banker» در جدیدترین رده‌بندی، «بانک پاسارگاد» را به‌عنوان برترین بانک سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب کرد.

به گزارش واحد خبر دفتر ارتباطات یکپارچه پاد، در ارزیابی سال ۲۰۲۱ بانک‌های کشورهای خاورمیانه، نشریه بنکر شاخص‌های عملکردی، مالی و فناورانه مربوط به کسب‌وکار را مدنظر قرار داده و بانک پاسارگاد با توجه به سرمایه‌گذاری در زمینه «بانکداری دیجیتال» و «سرزمین هوشمند پاد» به‌عنوان برترین بانک سال انتخاب‌ شده است.

نشریه بنکر با اشاره به حضور بانک پاسارگاد در یکی از چالش‌برانگیزترین محیط‌های بانکی خاورمیانه، سرزمین هوشمند پاد را به‌عنوان یکی از جسورانه‌ترین پروژه‌های بانکداری دیجیتال نامیده و آن را پلتفرمی خوانده که می‌تواند به‌عنوان یک اکوسیستم به تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای مرتبط خدمت‌رسانی کند.

طبق یادداشت بنکر، بانک پاسارگاد در تلاش است با اتکا بر پلتفرم سرزمین هوشمند پاد مجموعه‌ای از سرویس‌های نرم‌افزاری، زیرساختی و سازمانی را در حوزه‌های متنوع فین‌تک، آموزش، انرژی، سلامت، گردشگری و… ارائه کند و به همین ترتیب گستره مشتریان خود را افزایش دهد. طی بازه زمانی مورد پایش توسط نشریه بنکر، بانک پاسارگاد راهکار ارائه‌شده در حوزه مالی خود یعنی محصول «پی‌پاد» را توسعه داده و با طراحی نوین و فراهم‌آوری مسیری ساده جهت پرداخت قبوض و انجام امور بانکی، بخش بزرگی از جامعه مشتریان را هدف قرار داده است.

بخش دیگری از گزارش بنکر به محصول پادیوم پرداخته است. به گزارش بنکر در سال ۲۰۲۰ بانک پاسارگاد پلتفرم بازارچه API پادیوم را معرفی کرده که رابط‌های کاربردی برنامه‌نویسی معتبر و گسترده‌ای را در حوزه فین‌تک و سایر حوزه‌ها ارائه می‌دهد. به کمک پادیوم تمام کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک مرتبط به حوزه‌های فعال سرزمین هوشمند پاد، می‌توانند از راهکار API برای توسعه خدمات خود بدون نیاز به هزینه و زمان اضافی بهره ببرند.

گفتنی است در پایش نشریه بنکر، شاخص‌های مالی نظیر سرمایه لایه یک (Tier-1 Capital) و تغییرات آن، میزان کل دارایی‌ها، سود خالص، نرخ بازده حقوق صاحبان سهام، نسبت هزینه به درآمدها، توان بازپرداخت بدهی و درصد تسهیلات غیرجاری تحلیل و مورد بررسی قرار گرفته است.

علاوه بر این، شاخص‌های غیرمالی مانند ابتکارات استراتژیک بانک در ایجاد مزیت رقابتی، محصولات نوآورانه و خدمات جدید در حوزه بانکداری، تلاش‌های بانک برای توسعه کسب‌وکارهای نو، اقدامات انجام‌شده در زمینه فناوری‌های مالی و بانکی (فین‌تک) و در نهایت سرمایه‌گذاری‌های جدید برای گسترش دایره خدمات بانک نیز به‌دقت ارزیابی می‌شوند که کلان‌پروژه «سرزمین هوشمند پاد» تمام موارد یادشده را پوشش داده است.

نشریه بنکر وابسته به خبرگزاری فایننشال‌تایمز با قدمتی ۹۵ساله از نخستین مجلات تخصصی بانکداری در جهان و یکی از مراجع اصلی اطلاعات و تحلیل‌های حوزه بانکداری بین‌المللی و بازار سرمایه به‌شمار می‌رود. بانک داده این نشریه با دربر داشتن اطلاعات بیش از چهار‌ هزار بانک از سراسر جهان می‌تواند به‌خوبی بنیه مالی و عملکردی و درجه سلامت بانک‌ها را از طریق ارزیابی شاخص‌هایی مانند میزان سرمایه پایه، نسبت کفایت سرمایه و سایر نسبت‌‌های سوددهی و عملکردی در مقابل رقبایشان ترسیم کند.

در حالی بانک پاسارگاد برای هفتمین بار افتخار کسب عنوان بهترین بانک ایران را کسب می‌کند که تنها 16 سال از تأسیس آن می‌گذرد. ناگفته نماند بر اساس سایر ارزیابی‌های نشریه بنکر، بانک پاسارگاد اردیبهشت‌ماه سال جاری در جدیدترین رده‌بندی بانک‌های برتر جهان با ۸۹ پله صعود در رتبه ۲۹۰ قرار گرفت و برای ششمین سال متوالی جایگاه خود در بین ۵۰۰ بانک برتر جهان را تثبیت کرد.

«سرزمین هوشمند پاد» طرح پلتفرم جامع و چندسویه گروه مالی پاسارگاد است که با ارائه راهکارهایی متنوع از حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، محصولات و امکانات گوناگونی را در راستای تحقق زندگی بهتر ارائه می‌­دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از «سرزمین هوشمند پاد» می‌توانید به سایت ic.pod.ir مراجعه، یا کیوآرکد را زیر را اسکن کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.