راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی سهام بورسی با ریسک و بازده مورد انتظارِ هر فرد در سرویس جدید سبد شخصی فانوس

این روزها افراد زیادی در بازار بورس فعال هستند و هر کدام بسته به شرایط خود انتظارات متفاوتی از بازار دارند. برای دستیابی به بهترین نتیجه باید دانش کافی در بازار بورس و سرمایه‌گذاری داشته باشند یا از سرویس‌هایی کمک بگیرند که این امکان را برای افرادی که در این زمینه دانشی ندارند، فراهم می‌کنند.  

از این‌ رو در این مطلب سرویس سبد شخصی فانوس را معرفی می‌کنیم. این سیستم به‌صورتی طراحی‌ شده که با توجه به ویژگی‌ها و کاربری آسان آن، فرد بتواند به نیاز و انتظارات خود از سرمایه‌گذاری پاسخ دهد و سود ببرد.

مراحل ثبت‌نام در سرویس سبد شخصی فانوس

  • واردکردن نام و نام خانوادگی
  • انتخاب مقدار تخمینی سرمایه‌گذاری
  • پاسخ‌دهی به سؤالات
  • شروع سرمایه‌گذاری
  • معرفی نمادهای بورسی متناسب با پاسخ کاربر به سؤالات

با کلیک روی دکمه شروع سرمایه‌گذاری یکی از پلن‌های یک‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله سبد شخصی سرمایه‌گذاری را خریداری می‌کند تا جزئیات سهم‌های معرفی‌شده در دسترس شما قرار گیرد.

نحوه کار سرویس به این صورت است که بعد از پاسخ‌دهی کاربر به سؤالات، متناسب با پاسخ‌های او و آنالیز آنها، در قسمت پیشنهاد سبد شخصی، سه نماد بورسی معرفی می‌شود. این نمادها متناسب با میزان بودجه، انتظارات کاربر از میزان بازده و ریسکی است که در سؤالات اعلام کرده است.

بعد از روز اول به‌صورت روزانه یک نماد جدید به کاربر معرفی خواهد شد. در قسمت پایین با کلیک روی دکمه «دیگه چی بخرم؟» کاربر می‌تواند نماد‌های بیشتری را ببیند. هر کاربر می‌تواند سهامی را که زیر نظر دارد یا خریده، نشان کند تا بعداً در قسمت نشان‌شده‌ها بتواند راحت‌تر سهم و نماد مورد نظر خود را پیدا کند.


اطلاعات و جزئیات مربوط به هر نماد


در داخل سهم و نماد معرفی‌شده توسط سیستم، اطلاعاتی وجود دارد که همیشه به‌روز هستند. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • نقاط مقاومت پیش‌ رو

این نقطه جایی است که فشار عرضه بر تقاضا غلبه می‌کند. پس یعنی با افزایش قیمت سهم، باید بررسی شود که در کدام قیمت‌ها برای افزایش بیشتر سهم، مقاومت دیده می‌شود.

  • نقاط حمایت

همان‌طور که از اسم این نقطه پیداست، نشان می‌دهد که با کاهش قیمت باید در چه قیمت‌هایی از سهم حمایت شود تا ارزش آن کاهش نیابد. 

این سرویس علاوه بر معرفی سهام، به تحلیل 360 درجه سهم‌های معرفی‌شده نیز می‌پردازد. این تحلیل شامل تحلیل تکنیکال، بنیادی، قیمت‌گذاری، ریسک، بازده، فروش، اقتصادی، رفتار معامله‌گران و احساس بازار است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.


تحلیل 360 درجه سهام فانوس


یکی دیگر از مزایای استفاده از سبد شخصی فانوس، این است که شما می‌توانید با استفاده از برخی تکنیک‌ها به تحلیل هر سهم معرفی‌شده بپردازید. این تحلیل‌ها به شکل عددی و در بازه بین 0 تا 10 نشان داده می‌شوند. این تکنیک‌ها عبارت‌اند از:

1. تحلیل از نظر قیمت‌گذاری

در این بخش باید قیمت شرکت در بازار را با توجه به فعالیت داخلی آن ارزیابی کرد. بنابراین قیمت سهم را با شاخص‌های وضعیت آن مقایسه می‌کنند.

2. تحلیل از نظر بنیادی

برای پی‌بردن به عملکرد واقعی شرکت باید از طریق اطلاعات داخلی و خارجی آن و صورت‌های مالی شرکت دست به تحلیل زد. در فانوس نیز برای پیگیری نقاط ضعف و قوت شرکت از این تحلیل استفاده می‌شود.

3. تحلیل از نظر تکنیکال

یکی از مهم‌ترین معیارها برای ارزیابی ارزش سهم، توجه به اطلاعات معاملات پیشین بازار است. در اپلیکیشن فانوس با استفاده از اطلاعات پیشین شرکت می‌توانید به معیار مناسبی برای خرید، نگهداری و فروش سهم دست پیدا کنید.

4. تحلیل از نظر ریسک

هنگام فعالیت در بازار سهام، هر سهام‌دار قادر به تحمل میزان مشخصی ریسک است. ریسک را می‌توانیم در دو گروه قرار دهیم:

  • ریسک بازده: این گروه به اندازه‌گیری میزان تحمیل نوسان‌های مثبت و منفی بازار می‌پردازد.
  • ریسک نقدشوندگی: این ریسک سطح دسترسی یک سهم برای خریدوفروش را بررسی می‌کند.

5. تحلیل از نظر بازده

برای تحلیل سهم باید متوسط بازده گذشته سهم و بازده مورد انتظار، استخراج و امتیازدهی شود.

6. تحلیل از نظر فروش

در این اندازه‌گیری باید میزان فروش شرکت را با بازه زمانی شش ماه قبل یا سال قبل از آن مقایسه کرده و سپس از 0 تا 10 امتیازدهی شود.

7. تحلیل از نظر اقتصادی

در بخش تحلیل اقتصادی باید ارزش‌افزوده‌ شرکت را که بین فعالان آن تقسیم می‌شود، مورد بررسی قرار داد.

8. تحلیل از نظر رفتار معامله‌گران

میزان خرید یا همان حجم خرید سهام‌داران باید امتیازدهی شود.

9. تحلیل از نظر احساس بازار

احساس بازار یعنی باید واکنش‌های معامله‌گران را در شبکه‌های اجتماعی تجزیه‌وتحلیل کرد و بر اساس این احساسات مثبت، منفی و خنثی امتیازدهی کنید.

بعد از انجام همه‌ این تحلیل‌ها، در یک جدول مقدار بازده مورد انتظار سهم در بازه‌های زمانی یک‌ماهه، شش‌ماهه و یک‌ساله نشان داده می‌شود. همچنین سرویس در همین قالب‌های زمانی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.  


نتیجه‌گیری


فانوس، یکی از محصولات شرکت «ارتباط فردا»، یک اپلیکیشن مدیریت مالی شخصی است. با سرویس سبد شخصی فانوس شما می‌توانید به‌سادگی سهام مورد نظر خود را مطابق با انتظارات‌تان از ریسک، بازده و مدت‌زمان مدنظر انتخاب کنید. شما با عضویت در این اپلیکیشن سرمایه‌گذاری امن‌تر و آسان‌تری را تجربه می‌کنید.

منبع ارتباط فردا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.