راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

اسنپ موقتاً کمیسیون دریافتی خود را برای کنترل قیمت‌ها کاهش داد

روز گذشته، فعالیت جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور به‌دلیل اختلالات سیستمی متوقف شد. به‌دنبال این اختلال، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره علت وقوع آن صورت گرفت؛ اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، افزایش قیمت بنزین و کمبود منابع نفت و گاز را تکذیب کرد و بروز مشکل فنی در سامانه هوشمند سوخت را تنها عامل شرایط کنونی معرفی کرد.»

طبق اعلام علی فروزنده، وزیر نفت و امین رضانواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور، در حال حاضر مشکلی برای سوخت‌گیری با نرخ آزاد وجود ندارد.

به نقل از روابط عمومی اسنپ، در پی اختلال سوخت‌گیری خودروها در جایگاه‌‌های پمپ‌بنزین، ناوگان اسنپ نیز با مشکل سوخت‌گیری مواجه شد و متعاقباً تعداد خودروهای فعال به‌منظور ارائه خدمت به کاربران و انجام سفر کاهش پیدا کرد، از طرفی استفاده از خودروهای شخصی نیز کاهش یافت و همین موضوع به افزایش تقاضای سفر از سوی کاربران مسافر منجر شد. از آنجایی که قیمت‌گذاری در اسنپ پویاست و به‌عنوان اهرمی برای متعادل‌کردن میزان عرضه و تقاضا عمل می‌کند، برای مقطعی با افزایش غیرمتعارف قیمت مواجه بودیم تا درخواست‌ها به سفر تبدیل شوند.

تیم قیمت‌گذاری اسنپ بلافاصله به‌منظور بررسی راهکارهای مختلف برای کنترل این شرایط تشکیل جلسه دادند و در نهایت تصمیم گرفته شد تا با تخصیص بخشی از منابع مالی اسنپ در قالب طرح‌های تشویقی، کاربران راننده را تشویق به فعالیت کنیم تا درخواست‌های بیشتری با قیمت مناسب به سفر تبدیل شود. 

در ادامه نیز به‌دلیل افزایش معمول پیک درخواست‌ها در روزهای چهارشنبه و حل‌نشدن اختلال در سوخت‌گیری، تصمیم بر آن شد تا از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (مورخ ۵ آبان‌ماه ۱۴۰۰) لغایت ۱۲ شب کمیسیون دریافتی اسنپ در شهر تهران را به میزان بیش از ۵۰ درصد کاهش دهیم و به ۷ درصد برسانیم تا از این طریق نیز بتوانیم کمک مؤثری در سامان‌دهی حمل‌ونقل شهروندان داشته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.