راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

فردا نخستین جلسه کمیسیون مشترک طرح حمایت برگزار می‌شود

به گفته مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نخستین جلسه کمیسیون مشترک بررسی «طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی» یکشنبه 18 مهر، تشکیل می‌شود.

به گزارش مهر، طرح قانون حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی که باهدف تنظیم‌گری و قانون‌گذاری خدمات پایه کاربردی فضای مجازی در کشور، به پیشنهاد نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس تهیه‌شده است، مردادماه در صحن علنی مجلس مطرح و برای بررسی نهایی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، تصویب شد.

پس‌ازآن مقرر شد کمیسیون مشترکی با عنوان «کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی» با عضویت حدود ۲۳ نفر از نمایندگان منتخب گروه‌های تخصصی مجلس در قالب اصل ۸۵ قانون اساسی تشکیل شود تا به بررسی جزئیات این طرح برای تصویب نهایی با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه، بپردازد.

کمیسیون‌های برنامه‌وبودجه، صنایع و معادن، اقتصادی، فرهنگی، آموزش و تحقیقات، نمایندگان منتخب گروه‌های جهش تولید، قضائی و اجتماعی نمایندگان منتخب خود را برای عضویت در این کمیسیون مشترک معرفی کرده‌اند.

ترکیب این کمیسیون مشترک شامل حضور الیاس نادران و مهرداد گودرزوند چگینی از کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، رضا تقی پور، لطف‌الله سیاهکلی، علی جدی و مصطفی طاهری از کمیسیون صنایع و معادن، احمد امیرآبادی فراهانی و محمدباقری بنابی از کمیسیون اقتصادی، غلامرضا منتظری، بیژن نوباوه‌وطن، حسین میرزایی و سید علی یزدی خواه از کمیسیون فرهنگی، احمد حسین فلاحی و مهرداد ویس کرمی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، محسن زنگنه و غلامرضا نوری قزلجه از کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، موسی غضنفرآبادی، حسن نوروزی و محمدتقی نقد علی از کمیسیون قضایی و حقوقی و علی‌اصغر عنابستانی از کمیسیون اجتماعی می‌شود. پیش‌تر نیز راه پرداخت در گزارشی به گرایش و ترکیب نمایندگان حاضر در این کمیسیون پرداخته بود.

باوجوداینکه هنوز اسامی نمایندگان کمیسیون امنیت ملی برای حضور در کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی اعلام‌نشده، گفته می‌شود قرار است نخستین جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی فردا یکشنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۰ تشکیل شود.

مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تأیید این خبر گفت: «قرار است نخستین جلسه کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی فردا یکشنبه با حضور اکثریت اعضا تشکیل شود و در این جلسه ساختار کمیسیون، رئیس، نایب‌رئیس، سخنگو و دبیر آن نیز مشخص خواهد شد.»

به گفته او، پس‌ازاین جلسه و تعیین ساختار این کمیسیون، برگزاری جلسات کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی روند عادی خود را طی می‌کند و به بررسی ابعاد مختلف این طرح طبق برنامه‌ریزی‌های تعیین‌شده می‌پردازد.

قرار است نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی ظرف مدت حدود ۵ ماه ابعاد این طرح را برای اجرای آزمایشی در کشور بررسی و تصویب کنند.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.