راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدرسه داتین در پنج عنوان شغلی کارآموز می‌پذیرد

مدرسه داتین فعالیت خود را از سال ۱۳۹۹ آغاز کرد. در این سال، همزمان با توسعه همه‌جانبه شرکت داتین، مدرسه نیز به جذب فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات در دو عنوان شغلی «برنامه‌نویس جاوا» و «دات‌نت» پرداخت. در اواسط سال گذشته موفق شد دو ردیف شغلی «کارشناس شبکه» و «کارشناس میز خدمات»، را نیز به عناوین قبلی خود بیفزاید. امسال نیز این مدرسه با هدف پوشش شغل‌های مربوط به تولید و نگهداری نرم‌افزار، به جذب کارشناس «عملیات» پرداخته است.

سال‌هاست که شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات درصدد جذب سرمایه‌های انسانی حرفه‌ای و توانمند هستند، اما به‌دلیل عدم شکل‌گیری ارتباط صحیح میان دانشگاه و صنعت در کشورمان، این امر به یک دغدغه جدی برای این سازمان‌ها تبدیل‌ شده است. هرچند به نظر می‌رسد آموزش‌، پیش از ورود به دنیای حرفه‌ای کار یا گذراندن دوره‌های مختلف، راهگشای این مسئله باشد، اما تجربه نشان داده این راهکارها طی این سال‌ها عامل مطلوبی برای جذب سرمایه‌های انسانی که از پتانسیل‌های لازم برخوردارند، نبوده است.

شرکت داتین، به‌عنوان یکی از شرکت‌های فعال در حوزه راهکارهای بانکی و بیمه‌ای که زیرساخت نرم‌افزاری بانک‌های پاسارگاد، سپه، قرض‌الحسنه رسالت، گردشگری و توسعه تعاون و بیمه‌هایی مانند پاسارگاد، کوثر، باران و حکمت صبا را تأمین می‌کند، امکان ارتباط صنعت و دانشگاه را از طریق سازوکاری به نام «مدرسه داتین» مهیا کرده است.

ایده اولیه راه‌اندازی مدرسه داتین به سال ۱۳۹۹ برمی‌گردد. در آن سال هدف از تأسیس مدرسه ایجاد فرصتی بود تا افراد مستعد و باانگیزه بتوانند روی مباحثی متمرکز شوند که در آن به یادگیری بیشتری نیاز دارند و از این طریق، تجربه‌های لازم را برای ورود به دنیای کسب‌وکار به دست آورند.

در ابتدای تأسیس این مدرسه، تنها فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات که در دو عنوان شغلی برنامه‌نویس جاوا و دات‌نت مهارت و توانمندی داشتند، پذیرفته می‌شدند، اما از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ باهدف توسعه مدرسه داتین و افزایش فارغ‌التحصیلان این مدرسه، ردیف‌های شغلی «شبکه» و «میز خدمات» هم به ورودی‌های مدرسه داتین افزوده شد. در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ باز هم مدرسه داتین توسعه پیدا کرد تا شغل‌های دیگری که به تولید و نگهداری نرم‌افزار مرتبط هستند، به مدرسه اضافه شود. از این‌ رو، داتین از ماه جاری، میزبان افرادی است که با وجود تجربه کم، علاقه‌مند و مشتاق به انجام فعالیت‌های مربوط به عملیات نرم‌افزار هستند.

در مدرسه‌ داتین تمامی فصل‌ها فرصتی برای یادگیری است؛ بنابراین در تمام طول سال، افرادی که ترم آخر یا فارغ‌التحصیل رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند، می‌توانند برای حضور در مدرسه داتین اقدام کنند، مهارت و توانایی‌های فنی و ارتباطی را بیاموزند و در صورت داشتن شرایط لازم جذب داتین شوند.


فرایند حضور در مدرسه داتین چگونه است؟


اولین قدم پس از ورود کارجویانی که با تأیید پتانسیل‌ها و مهارت‌های کافی به مدرسه وارد شده‌اند، تعریف پروژه‌هایی برای آنهاست. در مدت‌زمان حضور در مدرسه، منتورهای داتین با همراهی و انتقال تجربیات خود به کارجویان، کمک خواهند کرد تا ضمن یادگیری مؤثر، پروژه‌هایشان را در مدت‌زمان حداکثر دو یا سه ماه به انجام برسانند. همچنین در طول گذراندن دوره، تمامی کارجویان مشمول بیمه تأمین اجتماعی بوده و حقوق پایه وزارت کار را دریافت خواهند کرد. در نهایت، پس از اتمام این دوره چندماهه، کارجویان توسط منتورها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و افرادی که صلاحیت‌شان در طول برگزاری دوره تأیید شده، در داتین استخدام می‌شوند و حقوق‌شان بر اساس شاخص‌های موجود در شرکت، رتبه‌بندی خواهد شد.

به‌موازات پروژه دورکاری در داتین که به‌واسطه‌ آن امکان همکاری با تمامی افراد مستعد در سراسر ایران برایمان فراهم‌شده، این امکان برای متقاضیان عضویت در مدرسه نیز در نظر گرفته‌ شده است؛ بنابراین اگر مهارت‌ها و توانمندی‌هایی در حوزه‌های جاوا، شبکه، میز خدمات، دات‌نت و عملیات دارید و فارغ‌التحصیل یا ترم آخر کارشناسی رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستید، می‌توانید به مدرسه داتین بپیوندید.

افراد با شرایط ذکرشده، در هر زمان از سال می‌توانند رزومه خود را از طریق سایت مدرسه داتین برای این مجموعه ارسال کنند.

1 نظر
  1. علی می‌گوید

    سلام
    عناوین شغلیتون کو؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.