راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان پرداخت مستقیم در اپلیکیشن آپ فراهم شد

آپ انجام پرداخت‌های آنلاین بدون نیاز به ورود به درگاه پرداخت اینترنتی، واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی و دردسرهای رمز پویا را فراهم کرد. کاربران اپلیکیشن آپ از این به بعد می‌توانند به آیکون پرداخت مستقیم در صفحه دوم اپلیکیشن آپ مراجعه و این روش پرداخت را برای سفارش‌های اسنپ فود خود فعال کنند.

به گزارش روابط عمومی آسان پرداخت، دغدغه‌های فکری مختلف، اجازه تمرکز کافی را برای دیگر امور زندگی از افراد سلب کرده است. برای همه پیش‌آمده است که پرداخت ماهانه قبوض، پرداخت اقساط، شارژ اینترنت، شارژ اشتراک ماهانه فلان سرویس و غیره را فراموش کنند یا هنگام انجام تراکنش‌ها با مشکلاتی مانند فراموش کردن شماره کارت، CCV2 و …، ارسال نشدن رمز پویا، اشتباه واردکردن اطلاعات، مشکلات اینترنت و غیره، مواجه شوند. به همین منظور اپلیکیشن آپ راه‌حل رفع چالش‌های ذکرشده را با سرویس «پرداخت مستقیم» ارائه داده است.

پرداخت مستقیم یا دایرکت‌دبیت (Direct Debit) سرویسی است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند پرداخت‌های خرد و پرتکرار  و همچنین پرداخت‌های دوره‌ای/اشتراکی مربوط به خدمات مختلف را تا سقف مشخص‌شده‌ بدون اینکه به درگاه پرداخت اینترنتی مراجعه کنند یا نیاز به واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی و رمز پویا باشد را تنها با یک کلیک و یا به‌صورت اتوماتیک انجام دهند.

در این عملیات، کاربر پس‌ازاینکه بانک و حساب خود را مشخص کرد به شرکتی که پروسه پرداخت مستقیم (آپ) را به عهده دارد اجازه می‌دهد تا برای پرداخت هزینه‌هایی مانند صورتحساب قبض، پرداخت اقساط، خرید روزانه، سفارش غذا و غیره را تا سقف مشخص‌شده توسط کاربر و بدون نیاز به واردکردن اطلاعات کارت‌بانکی، از حساب مشخص‌شده را برداشت کند.

برای نمونه اگر فردی به‌طور روزانه یا در تعداد دفعات زیاد اقدام به ثبت سفارش غذا از طریق اسنپ‌فود دارد و باید در هر مرتبه اطلاعات کارت‌بانکی خود را وارد کند و رمز پویا دریافت کرده و مجدد آن را در قسمت‌های مربوطه درج کند. با سرویس پرداخت مستقیم آپ می‌توان این پروسه را بدون اتلاف وقت برای درج اطلاعات کارت‌بانکی و رمز پویا به‌صورت لحظه‌ای و با سقف برداشت تعیین‌شده، به‌صورت اتوماتیک انجام داد.

در حال حاضر امکان اتصال حساب از ۱۱ بانک شامل بانک ملت، ملی، سامان، انصار، ایران‌زمین، سرمایه، پست‌بانک، مهر ایران، سینا، دی، ملت در سرویس پرداخت مستقیم آپ وجود دارد. به‌زودی امکان دسترسی و تعریف حساب از دیگر بانک‌ها نیز در نظر گرفته خواهد شد.


سرویس پرداخت مستقیم آپ، در خدمت کسب‌وکارها


آپ در راستای تقویت اکوسیستم کسب‌وکارهای نوپا و همچنین ارائه خدمات متنوع در بخش سرویس پرداخت مستقیم، امکان ارائه این سرویس به کسب‌وکارها نیز را نیز فراهم ساخته است.

این روش پرداخت یک مزیت رقابتی قابل‌توجه برای کسب‌وکارهایی است که تمامی یا بخشی از کاربران آن‌ها، پرداخت‌هایی پرتکرار و خرد و انجام‌ می‌دهند و یا حق اشتراک پرداخت می‌کنند. کاربر پس از فعال‌سازی قرارداد پرداخت لحظه‌ای، تمامی پرداخت‌های خود را تنها با یک اشاره و  یا به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. این در حالی است که پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی مستلزم وارد نمودن اطلاعات کارت‌بانکی، دریافت رمز پویا و… در هر تراکنش پرداخت است. همچنین در این روش تمامی مراحل ساده و کاربرپسند برای اتمام انجام تراکنش در نظر گرفته‌شده است.

برای مشاوره و راهنمایی جهت ارائه خدمات «پرداخت مستقیم» برای کسب‌وکارتان می‌توان با ایمیل ‏DirectDebit@asanpardakht.ir در ارتباط بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.