راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

در تفاهم‌نامه صندوق نوآوری و چهار بانک عامل محقق شد / شارژ سه هزار میلیارد تومانی اعتبارات حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

در پی تفاهم‌نامه‌ای که میان صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک‌های صادرات، تجارت، ملت و آینده منعقد شد، اعتبارات حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان در بودجه سال ۱۴۰۰ از یک هزار به سه هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، آیین تبادل تفاهم‌نامه میان صندوق نوآوری با بانک‌های عامل در اجرای تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با هدف اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به شرکت‌های دانش‌بنیان، ۹ شهریور  با حضور علی وحدت، محمدصادق خیاطیان و مهندس نصرالله جهانگرد، رئیس و اعضای هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و سیدمحسن دهنوی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق مجلس برگزار شد.

در این مراسم تفاهم‌نامه‌های مربوط به اجرای تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به‌منظور ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به شرکت‌های دانش‌بنیان میان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و مدیران عامل بانک‌های صادرات، تجارت، ملت و آینده به امضا رسید. پیش از این، دولت در تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بودجه هزار میلیارد تومانی را برای صندوق نوآوری تخصیص داده و بانک مرکزی نیز به بانک‌های عامل تکلیف کرد که این مبلغ را با معرفی صندوق نوآوری در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار دهد.

در این راستا صندوق نوآوری به‌منظور حمایت‌های بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش نقش آنها در اقتصاد کشور، به بانک مرکزی پیشنهاد کرد تا ضمن تعیین بانک‌های عامل از سوی صندوق نوآوری، با آنها برای افزایش بودجه حمایت از شرکت‌ها به تفاهم برسد؛ بر این اساس مقرر شد در تفاهم‌نامه‌ای جداگانه با چهار بانک صادرات، تجارت، ملت و آینده این مبلغ با استفاده از منابع اهرمی صندوق نوآوری نزد این بانک‌ها و لحاظ نرخ بازده مؤثر تسهیلات بانکی، از یک هزار به سه هزار میلیارد تومان افزایش پیدا یابد.

در نتیجه با موافقت بانک مرکزی، در نشست امروز (۱۰ شهریور) این تفاهم‌نامه‌ها به امضا رسید. بر اساس تفاهم‌نامه میان صندوق نوآوری و شکوفایی با چهار بانک صادرات، تجارت، ملت و آینده، این بانک‌ها متعهد شده‌اند در چارچوب قوانین و مقررات بانکی جاری خود، ضمن ایجاد وحدت رویه در شعب خود در سراسر کشور، بنا به درخواست صندوق نوآوری و شرکت‌های معرفی‌شده از طرف آن، تمهیدات لازم را در خصوص ارائه خدمات بانکی مورد نیاز فراهم کنند.

همچنین این بانک‌ها متعهد شدند با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، خدمات مورد نیاز صندوق نوآوری و شرکت‌های دانش‌بنیان را در حداقل زمان ممکن ارائه دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.