راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گوگل برای چهارمین بار به دو میلیارد کاربر کروم هشدار داد

گوگل با صدور چهارمین هشدار ارتقای فوری در دو ماه گذشته، به کاربران کروم درباره آسیب‌پذیری‌های خطرناک این مرورگر هشدار داد.

به گزارش ایسنا، گوگل کروم بیش از دو میلیارد کاربر در جهان دارد و بازار مرورگر وب را در اختیار گرفته است شاید به همین دلیل به هدف اصلی هکرها تبدیل‌شده است. گوگل در یک پست وبلاگ رسمی، از شناسایی هفت آسیب‌پذیری در مرورگر کروم خبر داد که به‌عنوان تهدیدهای امنیتی بالا رتبه‌بندی شده‌اند و اپلیکیشن کروم در همه سیستم‌های عامل بزرگ شامل ویندوز، مک و لینکوس را شامل می‌شوند.

گوگل در حال حاضر اطلاعات چندانی درباره این حفره‌های امنیتی نداده تا مانع بهره‌برداری هکرها شود و فرصت کافی برای کاربران به‌منظور حفاظت از دستگاهشان فراهم کند.

کاربران برای مقابله با تهدیدهای جدید باید به قسمت تنظیمات، بخش کمک و سپس بخش درباره گوگل کروم مراجعه کنند. اگر نسخه مرورگر آن‌ها ۹۲.۰.۴۵۱۵.۱۵۹ یا بالاتر بود در امنیت هستند. در غیر این صورت صفحه درباره گوگل کروم کاربران را به آپدیت مرورگر هدایت می‌کند.

گوگل آسیب‌پذیری‌های خطرناک را چند روز پس از شناسایی آن‌ها بلافاصله‌ترمیم می‌کند اما کارآمدی این ترمیم‌ها به آپدیت شدن مرورگر از سوی میلیاردها کاربر آن بستگی دارد.

بر اساس گزارش فوربس، کروم مرورگر فوق‌العاده‌ای است اما حملات به این مرورگر افزایش‌ پیداکرده و امسال هشت مورد بهره‌برداری از آسیب‌پذیری امنیتی ناشناخته در این مرورگر وجود داشته است.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.