راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی چین خبر داد : امکان استفاده مسافران خارجی از کیف پول و یوان دیجیتال فراهم شد

مسافران خارجی که از چین بازدید می‌کنند دیگر نیازی به باز کردن یک حساب بانکی برای انجام پرداخت‌های الکترونیکی خود نخواهند داشت و می‌توانند از یوآن دیجیتال در این کشور استفاده کنند.

به گزارش مهر، بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای اعلام کرده، جهانگردانی که از چین بازدید می‌کنند نیازی به باز کردن یک حساب بانکی برای انجام پرداخت‌های الکترونیک خود نخواهند داشت. بلکه می‌توانند با ایجاد یک کیف پول دیجیتال و یوآن دیجیتال که ارز دیجیتال رسمی بانک مرکزی این کشور است، پرداخت‌های روزانه خود را انجام دهند.

علی‌رغم اینکه پرداخت الکترونیکی یکی از مهم‌ترین راه‌های پرداخت در چین است، معروف‌ترین اپلیکیشن‌های پرداخت این کشور، علی‌پی و تنسنت، تا همین اواخر نیازمند ساخت یک حساب بانکی چینی بودند که مشکلاتی را برای خارجی‌هایی که از این کشور بازدید می‌کردند به همراه داشت.

اقدام جدید بانک مرکزی این مشکل را برطرف کرده و حالا فقط یک شماره موبایل برای انجام پرداخت‌های دیجیتال درون این کشور کافی است. چین از سال ۲۰۱۴ درحال‌توسعه یوآن دیجیتال است. اقدام جدید این بانک باعث می‌شود یوآن دیجیتال از سایر ابزارهای پرداخت ممتاز شود. یوآن دیجیتال به اطلاعات کمتری برای تراکنش احتیاج خواهد داشت و استقلال بیشتری ایجاد خواهد کرد.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.