راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی: مبلغ کارت‌های اعتباری سهام عدالت مشخص نیست

سمیه محمدی مدیر پروژه کارت‌های اعتباری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، توضیحاتی را در مورد مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، محمدی با اشاره به روند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به مشمولان گفت: «تاکنون نزدیک به ۱۰۰ هزار درخواست از سوی بانک ملی و تجارت برای دریافت کارت اعتباری به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال‌شده است. البته ممکن است درخواست‌هایی که به بانک‌ها ارسال‌شده است بیشتر باشد اما بانک‌ها فقط درخواست افراد واجد شرایط را به شرکت ارسال می‌کنند.»

به گفته او، اگر درخواست‌ها در روز کاری ارسال شود، کارهای مربوطه در شرکت انجام و دوباره به بانک ارجاع داده می‌شود تا بانک سایر امور را انجام دهد.

او از امضای تفاهم‌نامه با ۱۴ بانک برای صدور کارت اعتباری خبر داد و گفت: «زین پس افراد می‌توانند از راه‌هایی که بانک‌ها اعلام کرده‌اند، از کارت اعتباری استفاده کنند.»

محمدی با بیا اینکه مبلغ کارت‌های اعتباری با توجه به شرایط بازار و روند صعودی یا نزولی بازار، متغیر و افزایشی و کاهشی است، گفت: «مبلغ کارت‌های اعتباری مشخص نیست؛ در واقع متقاضیان ۵۰ درصد ارزش قابل معامله سهام عدالت را وام دریافت می‌کنند. به‌عبارت‌دیگر ۶۰ درصد سهام عدالت قابل معامله است و متقاضیان ۵۰ درصد از این ۶۰ درصد را وام دریافت می‌کنند. این فرایند برای سهام‌داران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت صدق می‌کند».

این در حالی است که بسیاری با مفهوم کارت اعتباری و سازوکار آن آشنا نیستند و انتظار دارند که پول سهام عدالت را به‌صورت نقدی دریافت کنند. همین امر باعث شده که مفاهیم اعتبار دهی با وام‌دهی اشتباه گرفته شوند. این کارت‌ها همانطور که از نام آن‌ها پیداست، اعتباری هستند، نه نقدی.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.