راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیرعامل ایران کیش اعلام کرد: سود عملیاتی شرکت در سال گذشته بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود

طبری: « سال گذشته این شرکت در تعداد ابزار کارت‌خوان، رتبه دوم را کسب کرد، ایران کیش همچنین افزایش ۵۴ درصدی در مبلغ تراکنش و افزایش ۲۵ درصدی در تعداد تراکنش نسبت به سال قبل داشته است.»

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کارت اعتباری ایران کیش منتهی به سال مالی اسفند ۹۹ با حضور سهامداران سیزدهم خردادماه ۱۴۰۰ برگزار شد. پیمان طبری، مدیر عامل شرکت ایران کیش با بیان اینکه این شرکت موفق شد بیش از آن چیزی که در سال ۹۹ پیش‌بینی کرده است سودآوری داشته باشد، گفت: «سود عملیاتی ۱۱۳ درصد بالاتر از پیش بینی بود، به عبارتی ۱۳ درصد رشد در سود عملیاتی داشتیم. در EPS هم با رشد ۱۰ درصدی مواجه بودیم.»

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش، او با اشاره به صعود ایران کیش به بازار اول بورس افزود: «سال گذشته این شرکت در تعداد ابزار کارت‌خوان، رتبه دوم را کسب کرد، ایران کیش همچنین افزایش ۵۴ درصدی در مبلغ تراکنش و افزایش ۲۵ درصدی در تعداد تراکنش نسبت به سال قبل داشته است.»

مدیرعامل ایران کیش در مجمع عمومی این شرکت افزود: «در ابزار اینترنتی با سه پله ارتقا روبه‌رو بودیم. با توجه به بسترهایی که پیش‌بینی و ایجاد کردیم، امیدواریم در سال جاری به درصد خیلی بهتری دراین موضوع برسیم چون یکی از سیاست‌های ایران کیش این است که از ابزار اینترنتی به نحو بهتری استفاده کند.»

طبری با تاکید بر اینکه این شرکت با توجه به DNA بانکی خود برنامه‌های متنوعی در زمینه همکاری با بانک‌ها دارد با اشاره به بومی‌سازی دستگاه‌های پوز شرکت اظهار کرد: «با تکنولوژی و بومی کردن دستگاه‌های پوز بسیاری از دستگاه‌هایی که در انبار بودند روانه بازار شده و با توجه به افزایش قیمت کارت‌خوان‌ها این موضوع کمک بسیار بزرگی به ما کرد.»


دستاوردهای ایران کیش در سال ۹۹


او در ادامه در مورد دستاوردهای کلی ایران کیش در سال ۹۹ آن‌ها را در بخش‌های متفاوت تقسیم‌بندی کرد و گفت: «محصولی به نام پات‌لایف را به عنوان نخستین اپلیکیشن موبایلی در بستر پلتفرمی اکوسیستمی مبتنی‌بر اقتصاد اشتراکی، روانه بازار کردیم. پات لایف هم اکنون با داشتن امکانات پرداختی در زمینه‌های مختلف، خدمات شهری، خدمات جامع بانکی، گردشگری، بیمه، خدمات شهری و شهروندی، بازی و سرگرمی در دسترس عموم قرارگرفته است. این بستر همچنان در حال گسترش است.»

او افزود: «از سویی ایران کیش جزو نخستین شرکتی‌هایی بود که پرداخت مبتنی بر استاندارد EMV را اجرایی کرد. ما بیش از ششصد هزار کارت‌خوان مجهز به NFC داریم که به عنوان یکی از شرکت‌های پرداخت در راستای اهداف بانک مرکزی، عملیات پرداخت بدون کارت فیزیکی و از طریق دستگاه‌های دارای قابلیت NFC خود و با کمک گوشی‌های موبایل را محقق ساخته‌ایم.»

طبری گفت: «همان‌طور که اشاره کردم در سال ۹۹ از دارو پرداخت، محصول بانک تجارت که زیربنای فنی‌اش را ایران کیش فراهم کرد، رونمایی شد. از جمله مزایای این طرح می‌توان به حذف کامل چک از چرخه مبادلات دارویی، اشاره کرد. همچنین محصول زمرد بانک تجارت که امور فنی آن را هم  ایران کیش برعهده داشت روانه بازار شد. محصولی که عملاً امکان عملیات مختلف بانکی را بدون حضور مشتری ایجاد می‌کند. اجرای توثیق سهام عدالت و  احراز هویت دیجیتال از جمله اقداماتی بود که ایران کیش در راستای صنعت بانکداری غیرحضوری و در زمانه کرونا، آن را به ثمر نشاند.»

طبری خاطر نشان کرد: «اقدامات دیگری  نیز در سال گذشته انجام پذیرفت که نشان از افزایش توانایی فنی شرکت بود، ورود در شاپرک ۲ و همکاری با شرکت خدمات انفورماتیک یکی از اتفاقات مطلوب سال ۹۹ به شمار می‌آید.  ایران کیش به عنوان نخستین شرکت پرداختی که امور فنی را در مسیر شاپرک ۲ با موفقیت طی کرد مطرح است این موضوع می‌تواند تحول بزرگی را درصنعت پرداخت رقم بزند.»

مدیرعامل ایران کیش تاکید کرد که یکی از رخدادهای مثبت دیگر استمرار کاهش خطای پذیرندگی این شرکت در ماه‌های اخیر است، موضوعی که رتبه ما در شاخص مذکور را سه تا چهار پله ارتقا داده است. تداوم رشد جایگاه شرکت ایران کیش در  IPG باعث ایجاد همکاری‌های جدیدی با بهترین‌های بخش دولتی و خصوصی شد. یکی از دستاوردهای دیگر، انتخاب شدن این شرکت در مناقصه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران برای نگهداری و تعمیرات و تجهیزات جایگاه‌های سوخت سراسر کشور بود. علاوه برتمامی این‌ها با خرید ساختمان جدید در تهران و همچنین خرید ملک کرمان موفق به افزایش دارایی‌های ایران کیش نیز شدیم و امکان خدمات‌رسانی بهتر ایجاد شده است. این شرکت همچنین سال گذشته موفق به اخذ استاندارد ۹۰۰۱:۲۰۱۵ ISO با امتیاز بالا شد. خوشحالیم که از سویی همچنان رتبه خود در رنکینگ جهانی را نیز حفظ کرده‌ایم.

او در پایان گفت: «در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی برای نخستین بار اقدام به مشارکت در ساخت مدرسه‌ای در لردگان چهارمحال بختیاری کردیم و تصمیم داریم همکاری‌مان با سازمان نوسازی مدارس دراین زمینه را ادامه دهیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.