راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان لغو سفارش فروش سهام عدالت فراهم شد

در پی افول شاخص بورس تا اواخر فروردین‌ماه حدود ۷۰۰ هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خود را لغو کرده‌اند.

از آنجایی که سهامداران از فروش نرفتن سهام عدالت خود گلایه دارند و شرایط بازار امکان فروش سهام و واریز وجه حاصل از فروش آن را به کارگزاری‌ها نمی‌دهد؛ امکان لغو فروش سهام عدالت برای مشمولان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹ بود که فرآیند آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت و مشمولان می‌توانستند یکی از دو روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کنند. کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند می‌توانستند در ابتدا ۳۰ و سپس ۶۰ درصد از پرتفوی خود را از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها به فروش برسانند.

البته این تصمیمات درزمانی گرفته شد که شاخص بورس در محدوده دو میلیون واحد قرار داشت، بنابراین فشار فروش در بازار وجود نداشت اما ناگهان ورق بازار برگشت که یکی از عوامل آن همین فشار فروش‌های سهام عدالت بود. به همین دلیل سهام عدالت دیگر خریدار نداشت و بسیاری از مشمولان که سهام خود را برای فروش گذاشتند، هنوز وجه خود را دریافت نکرده‌اند.

در این راستا، امکان لغو کردن سفارش فروش سهام عدالت برای مشمولان فراهم شد. مشمولان برای لغو کردن سفارش فروش خود باید به بانک یا کارگزاری که سفارش فروش داده بودند مراجعه و سفارش خود را لغو کنند.

گفتنی است طبق آمار، سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهم خود را فروختند و بیش از حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان هم وجه دریافت کرده‌اند.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.