راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مدیریت ثروت، راهکاری برای سرمایه‌گذاری موفق

افراد در طول زندگی خود همواره برای نیازهای اولیه خود مثل خوراک، پوشاک، مسکن (طبق هرم مازلو) به‌دنبال برنامه‌ریزی و پاسخ مناسب هستند. یکی دیگر از این نیازها، امنیت مالی است که اگرچه در مرحله بالاتری قرار می‌گیرد، اما در صورت خدشه‌دار شدن، دیگر نیازهای جسمی و روحی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سرمایه گذاری موفق موضوعی است که در افزایش امنیت مالی نقش بسزایی ایفا می‌کند. اما سؤال اینجاست که آیا برای پاسخ به ‌این نیاز باید به هر ریسمانی متوسل شد و از هر روشی که پیشنهاد شد استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برای جمع شدن سرمایه‌تان زحمت‌های زیادی متحمل شده‌اید و قطعاً رشد آن برای شما اهمیت دارد، پاسختان احتمالاً خیر است.


مثلث زمان، تخصص و تکنولوژی


واقعیت این است که سرمایه‌گذاری را باید یک تخصص در نظر گرفت. اما در شرایط تورمی اقتصاد کشور که هر سال ارزش پول کشور کاهش قابل توجهی را تجربه می‌کند؛ ممکن است برای متخصص شدن در حوزه‌های مختلف اقتصاد و سرمایه‌گذاری، زمان کافی وجود نداشته باشد؛ به همین دلیل، خیلی از افراد سپرده‌های بانکی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند، چراکه نیاز به تخصص آنچنانی ندارد و ریسک زیادی هم متوجه آنها نخواهد شد یا از سر ناچاری، اسیر هیجاناتی می‌شوند که سرمایه خود را که با هزاران زحمت جمع کرده‌اند، در هر مسیر پرخطری قرار می‌دهند. اینکه آیا این روش‌های سرمایه‌گذاری کار درستی است یا خیر، در ادامه به آن پرداخته می‌شود.

خوشبختانه در کشور ما، ابزارهای متنوعی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، ابزارهایی مثل سپرده‌های بانکی، سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی، انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اوراق با درآمد ثابت، دلار، طلا و سکه، مسکن، ارزهای دیجیتال و ده‌ها ابزار دیگر که هر کدام از آنها ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

در یک طرف، بازار رمزارزهایی مثل بیت‌کوین قرار دارد که باوجود سود بالایی و چه بسا درآمد دلاری که ممکن است ایجاد کند، بازاری به شدت پرریسک است و باعث خروج ارز از کشور می‌شود.

از طرف دیگر، سرمایه‌گذاری در سپرده‌های بانکی، ریسک بسیار پایینی دارد و سرمایه‌گذاران مطمئن هستند که ماهیانه درآمد ثابتی خواهند داشت؛ ولی با توجه به تورم سالیانه و درصد بازدهی که این سپرده‌ها دارند، احتمالاً در بلندمدت استفاده از این روش به تنهایی پاسخگوی کاهش ارزش پول نخواهد بود و به دنبال آن نمی‌توان انتظار داشتن تجربه سرمایه گذاری موفق داشت.

برای تجربه سرمایه گذاری موفق موارد زیادی را باید در نظر گرفت که از جمله آنها می‌توان به شرایط اقتصادی و درجه ریسک‌پذیری افراد اشاره کرد. اما حداقل ویژگی که ابزارهای سرمایه‌گذاری باید داشته باشد این است که بتواند تورم سالیانه را پوشش دهد.

حال که نیاز به سرمایه‌گذاری را دانستیم؛ چگونه با این چالش برخورد کنیم که برای سرمایه‌گذاری موفق در ابزارهای متنوع باید متخصص بود و در عین حال ممکن است برای تحلیل و بررسی فاکتورهای اقتصادی زمان کافی نداشته باشیم، راه حل را در کجا جستجو کنیم؟


مانو، سامانه هوشمند مدیریت ثروت


سامانه مدیریت ثروت مانو را می‌توانید مشاور سرمایه‌گذاری خود در نظر بگیرید که به دنبال پاسخ به این چالش است. مانو، با هدف سرمایه‌گذاری مولد همه اقشار جامعه، سامانه‌ای منحصربه‌فرد طراحی کرده است که افراد با هر سطح از سرمایه و دانش مالی، متناسب با روحیه و شرایط مالی خود، از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهره‌مند می‌شوند.

تیم مانو در راستای افزایش بهره‌وری و عملکرد سرمایه‌گذاری، از تجربه و تخصص افراد فعال در حوزه‌های اقتصادی و مالی، هوش مصنوعی، ریاضی و کامپیوتر استفاده می‌کند. این تیم با استفاده از ابزارهای مدرنی که در اختیار دارد به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته، تمام تلاش خود را می‌کند که بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری را برای مشتریانش انتخاب کند.

در واقع، مشتریان مانو با انتخاب طرح‌های سرمایه‌گذاری، متناسب با شرایط اقتصادی و ریسک‌پذیری خود، به صورت غیرمستقیم در یک سرمایه‌گذاری حرفه‌ای و تخصصی وارد می‌شوند. در واقع محاسبه‌گر مانو با توجه به میزان سرمایه و مدت زمانی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود، طرح مناسب را پیشنهاد می‌کند.

نویسنده / مترجم مدیریت ثروت مانو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.