راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

۲۷۰ میلیون کارت بانکی تا بهمن ۱۳۹۹ در کشور صادر شد

بر اساس آمار بانک مرکزی، بانک ملی ایران با صدور بیش از ۸۱ میلیون عدد کارت بانکی، در رده نخست صدور انواع کارت بانکی قرار دارد.

تا بهمن سال گذشته معادل ۲۷۰ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۱۶۱ عدد کارت بانکی در قالب کارت برداشت، اعتباری، هدیه و کارت پول الکترونیک توسط شبکه بانکی کشور صادر شده است.


جزئیات صدور کارت‌های برداشت، اعتباری و هدیه


به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی، تا پایان بهمن‌ماه بالغ‌بر ۲۵۲ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۹۱۵ عدد کارت بانکی از نوع برداشت در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با تعداد ۴۹ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۲۹ عدد کارت، بیشترین صدور کارت برداشت در میان بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

بانک‌های ملت، سپه و صادرات در رده‌های بعدی قرار دارند. بانک خاورمیانه نیز کمترین تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی صادر کرده است.

همچنین تا پایان بهمن‌ماه پارسال بالغ‌بر چهار میلیون و ۶۱۲ هزار و ۴۸۴ عدد کارت بانکی از نوع اعتباری در شبکه بانکی صادر شده که بانک ملت با تعداد یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۷۵۷ عدد کارت، بیشترین صدور کارت اعتباری در میان بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشور را داشته است.

علاوه براین، آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد ۱۱۰ میلیون و ۴۰ هزار و ۸۴۵ عدد کارت خرید یا هدیه در سطح کشور توسط شبکه بانکی صادر شده که بانک ملی ایران با صدور ۳۱ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۲۸۴ عدد کارت هدیه در رتبه نخست این جدول قرار گرفته و پس از آن نیز بانک‌های پارسیان و ملت قرار دارند.

طبق این گزارش، حدود یک میلیون و ۹۸۵ هزار و ۹۱۷ عدد کارت پول الکترونیک نیز توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در دوره مورد بررسی صادر شده که عمده بازار کارت پول الکترونیک در اختیار بانک ملت است.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.