راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

استاندارد مصرف انرژی ماینرها تدوین می‌شود

عبدالصاحب ارجمند، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو از بررسی و تصویب استاندارد کیفیت توان الکتریکی دستگاه‌های استخراج رمز ارز در نشست کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق ایران خبر داد.

به گزارش مهر، عبدالصاحب ارجمند، در این نشست، اظهار کرد:‌ « باتوجه‌به گسترش روزافزون دستگاه‌های استخراج رمز ارز و فناوری این‌گونه تجهیزات که به طور معمول به فناوری تولید بیت‌کوین شناخته می‌شوند، هیئت‌وزیران در جلسه ششم مرداد سال ۹۸، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف کرد که با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات، برچسب انرژی و استانداردهای کیفیت توان تجهیزات فرآورده‌های پردازش رمزنگاری شده رمز ارزها (ماینینگ) را تدوین و ابلاغ کند.»

به گفته ارجمند، در این نشست مقرر شد سازمان ملی استاندارد در سریع‌ترین زمان ممکن، آن را به‌عنوان استاندارد ملی تصویب و در سایت سازمان قرار دهد. استاندارد «مصرف و برچسب انرژی دستگاه‌های استخراج رمز ارز» نیز با همکاری وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد تدوین و با شماره ملی ۲۲۸۰۰ در شهریورماه سال جاری در سایت سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

او تصریح کرد: «باتوجه‌به مصوبات سیزدهم مرداد ۹۸ و ۱۵ تیر امسال هیئت‌وزیران، رعایت استانداردهای مزبور برای تمامی دستگاه‌ها و مزارع استخراج رمز ارز الزامی است.»

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.