راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دسترسی هکرها به سورس کد مایکروسافت / ویندوزها در معرض خطر قرار گرفت

با اعلام مایکروسافت، هکرهایی که با استفاده از آپدیت نرم‌افزاری آلوده سولار ویندوز در حمله سایبری گسترده به سازمان‌های دولتی آمریکا دست داشته‌اند، به بخشی از سورس کد این شرکت دست پیدا کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، مایکروسافت در یک پست وبلاگ اعلام کرد: «بررسی‌های داخلی این شرکت نشان داده است یکی از اکانت‌ها برای مشاهد سورس کد در میان شماری از آرشیوهای سورس کد مورداستفاده قرار گرفته است.»

سورس کد نشان می‌دهد چگونه برنامه‌های رایانه‌ای کار می‌کنند و برای ساخت محصولات مورداستفاده قرار می‌گیرد. دسترسی به چنین کدی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی برای هکرها به‌منظور بهره‌برداری از برنامه‌ها یا جلوگیری از شناسایی شدن فراهم کند.

همچنین این شرکت اظهار کرد: «این اکانت، امکان مونیتور هیچ کد مایکروسافت را نداشته است و هیچ شواهدی از دسترسی هکرها به خدمات تولید محصول یا اطلاعات مشتری وجود ندارد. این تحقیقات ادامه دارد و فعلاً هیچ نشانه‌ای از این‌که سیستم‌های مایکروسافت برای حمله به سایرین مورداستفاده قرار گرفته، مشاهده نشده است.»

مایکروسافت کاربر نرم‌افزار مدیریت شبکه «اوریون» شرکت سولار ویندوز بوده که توسط هکرهای روسی مظنون به هک سازمان‌ٰهای مهم دولت آمریکا و نهادها و شرکت‌های دیگر مورداستفاده قرار گرفته است و دوهفته پیش اعلام کرد: «مانند سایر مشتریان سولار ویندوز به دنبال نشانه‌های عامل این هک بوده و تأیید کرد که کدهای آلوده سولار ویندوز را در فضای خود شناسایی و حذف کرده است.»

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.