راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

امضا تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز نوآوری اروندتک، شناسا و شرکت فناپ‌تک

به‌منظور ایجاد بستر همکاری و هم‌افزایی در تأمین و ارائه خدمات به صاحبان طرح‌های خلاق و کسب‌وکارهای نوپا تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت‌های فناپ‎تک، شناسا و مرکز نوآوری اروندتک امضا شد.

به گزارش روابط عمومی فناپ‌تک،‌ این تفاهم‎نامه به منظور افزایش همکاری و مشارکت در تعریف و اجرای برنامه‌های پژوهشی‌ کاربردی موردنیاز همراه با انتقال دانش فنی، کمک به شکل‌گیری، رشد و اجرای برنامه کسب‌وکارهای نوپا مورد علاقه اشخاص طرف تفاهم‎نامه، استفاده از امکانات مشترک برای شناسایی و پرورش طرح‌های خلاق و سرمایه‌گذاری و مشارکت در کسب‌وکارهای ‌نوپا در حوزه سخت‌افزار، تبدیل طرح‌های خلاق و ابتکاری به کسب‌وکارهای جدید و تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی، همکاری در استفاده از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان و مربیان، هدایت و حمایت از کسب‌وکارهای ‌نوپا و کارآفرینان در راستای نیازها و اهداف مشترک، همکاری در برگزاری همایش‌های علمی، فنی و تخصصی، برنامه‌ریزی و برگزاری برنامه‌های آموزشی و سرمایه‎گذاری در طرح‌های پژوهشی و ایده‎های فناورانه و نوآورانه فی‌مابین شرکت‌های فناپ‌تک و شناسا و سازمان نوآوری اروندتک عقد شده است.

شرکت پرداخت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان اروند (فناپ‌تک) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت فناپ و بانک پاسارگاد است که از سال 1394 در منطقه آزاد اروند برای اولین‌بار اقدام به تولید کارت‌خوان در داخل کشور کرده است. باتوجه‌به تغییرات استراتژی شرکت و گسترش حوزه محصولات تولیدی آن در حوزه سخت‌افزار و همچنین تمرکز بر بومی‎سازی دانش تولید سخت‏‎افزار در داخل کشور، توجه و حمایت از طرح‌های صنعتی و خلاق استارت‎آپی، به‌عنوان یکی از خطوط اصلی تقویت روند روبه‌رشد شرکت در نظر گرفته شده است.

همچنین توجه ویژه بانک پاسارگاد، هلدینگ فناپ و شرکت فناپ‌تک به امر کارآفرینی در نقاط محروم به‌خصوص استان خوزستان، تقویت و حمایت از استعدادها و توانایی‎های موجود در این استان را به یکی از اصلی‎ترین نقاط توجه در مسیر رو به آینده این شرکت بدل کرده است. به همین دلیل شرکت فناپ‌تک از ابتدای تأسیس مرکز نوآوری اروندتک (بزرگ‌ترین مرکز شتاب‌دهی در استان خوزستان)، همکاری نزدیکی با این مجموعه را آغاز کرده است.

در راستای تقویت همکاری‎ها و برای استفاده از دانش و تجربه یکی از شرکت‎های پرسابقه در این حوزه، مذاکراتی با شرکت شناسا نیز صورت گرفت تا امکان بهره‌گیری از نیرو و دانش فنی این شرکت در جهت تحقق اهداف یاد شده فراهم شود. شرکت پیش‌گامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا) شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) گروه مالی پاسارگاد است که از سال 1391 در این حوزه به فعالیت مشغول است.

از جمله تعهدات سه طرف تفاهم‌نامه می‌توان به فراهم کردن امکان استفاده از آزمایشگاه‌ها، منابع علمی و پژوهشی، تجهیزات فنی و کارشناسان خبره برای تسهیل در اجرای فعالیت‌ها، آموزش و تربیت نیروی انسانی جهت به‌کارگیری در صنعت، سرمایه‌گذاری مشترک طرفین در طرح‌های فناورانه و نوآورانه برحسب سطح بلوغ طرح، حمایت مادی از رویدادها و وبینارهای برگزار شده، برگزاری برنامه‌های شتاب‌دهی و رویدادهای مشترک، برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و کسب‌وکاری برای طرح‎های شناسایی شده و ارائه خدمات مربیگری و مشاوره به طرح‎های شناسایی شده در مرحله شتاب‌دهی اروندتک اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت فناپ‌تک، حیدر مغنی و حسام سردارلو مدیرعامل مرکز نوآوری اروندتک، در جلسه امضای تفاهم‌نامه اظهار امیدواری کردند که اجرای این تفاهم‌نامه منجر به افزایش حضور جوانان خلاق استان خوزستان در عرصه نوآوری تولید به‌خصوص حوزه سخت‌افزار و گسترش دانش این حوزه در استان خوزستان شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.