راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

با موبایل خود هزینه پارکینگ را بدهید

نیویورک سرویسی برای پرداخت هزینه پارکینگ ویژه رانندگان ارائه کرده که با استفاده از گوشی هوشمند خود می‌توانند هزینه پارک اتومبیل خود را پرداخت کنند. نیویورک یکی از نخستین شهرهایی است که شرکت Auburn اقدام به ارائه سرویس پرداخت هزینه پارکینگ با استفاده از گوشی‌های هوشمند کرده است.

PANGO_ParkpayGo_small-way2pay-92

برای استفاده از این سیستم که «Pango» نامیده می‌شود، لازم است شماره پلاک و شماره گواهینامه راننده ثبت شود.

افرادی که گوشی هوشمند دارند می‌توانند این برنامه را دانلود و روی گوشی خود نصب کنند. سپس با کلیک روی کلید «start parking» زمان شروع پارک و هنگامی که دوباره قرار است از این مکان حرکت کنند، با فشردن کلید توقف می‌توانند زمان و هزینه پارک را محاسبه کنند. از سوی دیگر هزینه پارکینگ از کارت اعتباری راننده پرداخت می‌شود. همچنین رانندگان می‌توانند صورتحساب ماهانه دریافت کنند. همچنین سرویس مشابهی برای رانندگان در ابوظبی ویژه پرداخت هزینه پارکینگ توسط تلفن‌های همراه ارائه شده است.

 

پرداخت هزینه پارکینگ با موبایل

پیش‌تر برای استفاده از سرویس‌هایی مثل پرداخت هزینه‌ها، لازم بود کاربران در سامانه خاصی ثبت‌نام کنند، اما هم‌اکنون کاربران موبایل در ابوظبی می‌توانند بدون نیاز به ثبت‌نام یا مراجعه به گیشه‌های پارکینگ، تنها با استفاده از تلفن همراه خود اقدام به پرداخت هزینه پارکینگ خود کنند. این سرویس جدید که توسط انجمن حمل و نقل Mawaqif ارائه شده به دارندگان امکان می‌دهد که با ارسال پیامک مشخصات اتومبیل خود را ثبت کرده و از فضای پارکینگ و نیز میزان زمانی که می‌خواهند استفاده کنند.

پس از ارسال پیامک توسط رانندگان، سامانه Mawaqif به آنها پاسخ داده و شماره الکترونیکی برای راننده ارسال می‌شود تا بتواند از فضای پارکینگ استفاده کند. بر این اساس همه مشترکان اتصالات و شرکت مخابراتی Du امکان استفاده از این سرویس را دارند. از سوی دیگر رانندگان می‌توانند از طریق وب سایت، مشخصات اتومبیل خود را ثبت کرده و امکان استفاده از این سرویس را خواهند داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.