راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

چین لینک، رمزارزی با رشد ۴ هزار درصدی

چین لینک، به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پرسودترین رمزارزهای جهان شناخته شده است، چرا که قیمت چین لینک در ژانویه ۲۰۲۰ به ۴.۷ دلار رسید و در همان ماه به قیمت ۸.۶۶ دلار دست یافت و اندکی بعد به قیمت خیره کننده ۱۳.۴۶ دلار دست پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اکسکوینو، به عبارتی، طی ۴۰ روز، ۱۸۶ درصد و طی ۲۰ ماه یعنی از ژانویه ۲۰۱۹ تا آگوست ۲۰۲۰ بیش از ۴۶۰۰ درصد رشد داشته است. رکورد افزایش قیمت بیشتر ارزهای دیجیتال در ژانویه ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است، اما نمودار چین لینک در این زمینه کاملا متفاوت عمل کرده است و رشد چشمگیر آن در ژانویه ۲۰۱۸ اتفاق افتاده است.

هر رمزارز متولد شده در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاکچین در پی یک رویای منحصربه‌فرد ایجاد شده است. موفق‌ترین این پروژه‌ها و نوآوری‌ها با قرارگیری در میان برترین رمزارزها و استقبال جهانی از آن‌ها نمود پیدا می‌کنند. چین لینک به عنوان یکی از این پروژه‌های موفق در جهان شناخته می‌شود که مشخصا با اهداف بزرگ و حقیقی به بازار آمده است. رمز ارزی که ادعا میکند خرید بیت کوین تنها راه کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال نیست.

چین لینک (Chainlink) یک شبکه غیر متمرکز اوراکل است که داده‌های دنیای واقعی را برای قراردادهای هوشمند به بستر بلاک‌چین متصل می‌کند و برای پرداخت‌ها در حوزه خدمات بر روی شبکه استفاده می‌شود. قراردادهای هوشمند در بستر بلاک چین، پروتکلی برای تنظیم قراردادها هستند که با توجه به شرایط قرارداد، تمامی اقدامات پیش‌بینی شده در آن به صورت خودکار انجام می‌شود و تراکنش‌ها در این روند قابل‌ ردیابی بوده و برگشت ناپذیر هستند.


قراردادهای هوشمند


بنابر منطق قراردادهای هوشمند بر روی بلاکچین، پس از ارزیابی اطلاعات و پس از آن که شرایط مورد نیاز فراهم شود، قراردادها به‌صورت خودکار اجرا می‌شوند. سرمایه‌گذاری جمعی یک مثال خوب برای درک این مفهوم است: اگر مقدار مشخصی از اتریوم برای یک قرارداد هوشمند در تاریخ معینی سپرده‌گذاری می‌شود، پرداخت انجام می‌گیرد؛ در غیر این‌صورت پرداخت به سرمایه‌گذار/خریدار عودت داده می‌شود. به دلیل وجود قرارداد هوشمند بر روی بلاکچین، پرداخت‌ها تغییر ناپذیر (immutable) و قابل مشاهده برای عموم (verifiable) می‌شوند که تضمین کننده سطح بالایی از اعتماد فی ما بین طرفین قرارداد خواهد بود. آنها پارامترهای اعلام شده توافق را به طور کامل منعکس می‌کنند و در صورت تحقق این پارامترها و فقط در صورت اجرای آنها، قرارداد اجرا می شود.


نحوه کارکرد چین لینک


چین لینک یک شبکه غیر متمرکز تشکیل شده از نودهایی است که داده‌ها و اطلاعات آورده شده از منابع خارج از بلاک‌چین را به داخل بلاکچین قراردادهای هوشمند از طریق اوراکل ارائه می‌دهد، به عبارتی تائید منابع خارجی بیرون از بلاک چین! این یکی از بزرگترین کلیدهای موفقیت این ارز دیجیتال است. در واقع نوآوری چین لینک در صنعت رمز ارز، اتصال دنیای واقعی به دنیای دیجیتال بر مبنای شواهد و مدارک موثق است.


نحوه خرید و نگهداری چین لینک


توکن LINK برای کار با استاندارد ECR20 بر روی اتریوم بنا شده است. بدین‌وسیله، چین لینک قابلیت خریدوفروش به قیمت ارزهای فیات و یا ارزهای دیجیتال دیگر را دارا است. برای این منظور به یک سامانه معتبر نیاز است که بتوان آن‌ را بر بستر بلاکچین خریداری و نگهداری کرد.

کیف پول ارز دیجیتال اکسکوینو یکی از شناخته‌شده‌ترین و قدیمی ترین کیف پول‌های معتبر در کشور است که خدمات معامله بی‌درنگ این رمزارز و ۴۲ ارز دیجیتال معتبر دنیا را فراهم کرده است. همین حالا می توان با مراجعه به اکسکوینو براحتی به این رمزارز پرسود دست پیدا کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.