راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ثبت‌نام طرح «تیکاف» پارک فناوری پردیس آغاز شد

مدیرکل سرمایه‌گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس خبر داد: «ثبت نام در طرح تیکاف از امروز دوم آذرماه آغاز شد. طرح تیکاف با هدف کوتاه کردن مسیر تجاری‌سازی ایده و کاهش هزینه‌های آن برای افراد صاحب ایده‌های نوآورانه و علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب‌وکار اجرا می‌شود.»

به گزارش روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، این مجموعه طرح تیکاف را در راستای حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های نو، اجرا می‌کند. احمد عسگری، با اعلام این خبر اظهار داشت: «این طرح توسط پارک فناوری پردیس با همکاری شبکه نوآوری‌‌و ‌فناوری ایران، حمایت مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بنیادملی‌نخبگان برگزار می‌شود.

او گفت: «به مخاطبان این طرح که افراد صاحب ایده و طرح هستند، خدمات حمایتی از قبیل مشاوره تخصصی، راهبری، مهارت‌آموزی و آموزش و شبکه‌سازی در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناورانه و در یک جمله خدمات دوره شکل‌دهی – جهت تیم‌سازی و رسیدن به محصول یا خدمت نهایی، ارائه می‌شود.»

عسگری افزود: «ایجاد نسخه تجاری‌سازی طرح/ ایده متناسب هر فرد، شناخت فضای بازار و رقبای مرتبط با طرح یا ایده، اصلاح دیدگاه هر فرد صاحب ایده نسبت به کارآفرینی و نگاه دقیق‌تر به این موضوع، آشنایی با ابزارهای حمایتی جهت پیشبرد طرح، آماده‌سازی و اتصال به نهادهای حمایتی فناوری و نوآوری، ایجاد شناخت نسبت به موانع پیشرو برای تجاری کردن ایده بخشی از خروجی مورد انتظار برای مخاطبان این طرح است.»

باتوجه‌به شیوع ویروس کرونا، کلیه بخش‌های تیکاف از جمله جلسات، مشاوره‌ها، ارزیابی‌ها، آموزش‌ها، تمرین‌ها و کارگاه‌ها از طریق بستر یکپارچه تیکاف به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود. البته در صورت کاهش موج ابتلا به کرونا، برخی جلسات به‌صورت حضوری و در مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.

در اجرای تیکاف، از ظرفیت‌های شتاب‌دهنده‌ها از جمله «هم‌آوا» و شرکت‌های خدمات تخصصی از جمله «تکچی» به‌عنوان مجری استفاده شده است.

این برنامه ۳ تا ۵ ماهه است که از تاریخ ۲ آذر ۹۹ لغایت ۱۹ آذر ۹۹ انجام می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در طرح تیکاف می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر این طرح و ثبت در آن، به وبسایت‌های irantakeoff.ir یا Takeoff.tinet.ir مراجعه‌ یا با شماره ۷۶۲۵۰۰۵۰ -۰۲۱ تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.