راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رکوردشکنی‌های بیت‌کوین ادامه دارد

تمایل معامله گران به خرید بیت‌کوین باعث از سرگیری روند صعودی این ارز شد تا بدین ترتیب بازدهی هفتگی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۱.۴۴ درصد برسد.

تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتالی کماکان در حال افزایش است و بالا ماندن جریان ورودی سرمایه باعث افزایش قیمت‌ها شده است. برای نخستین بار در سه سال اخیر ارزش بیت‌کوین از ۱۵ هزار دلار عبور کرد که حفظ این کانال پس از شکستن این محدوده مقاومتی مهم می‌تواند مسیر را برای صعودهای بعدی بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی فراهم کند.

به گزارش ایسنا، از سوی دیگر مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند حدود یک میلیارد دلار ارزهای دیجیتالی را به دلیل استفاده از آن‌ها در امور غیرقانونی مصادره کرده‌اند. این پرونده که مربوط به یک پرونده تبهکاری موسوم به جاده ابریشم است بزرگ‌ترین مصادره ارزهای دیجیتالی در تاریخ این ارزها محسوب می‌شود.

تمایل معامله گران به خرید بیت‌کوین باعث از سرگیری روند صعودی این ارز شد تا بدین ترتیب بازدهی هفتگی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۱.۴۴ درصد برسد. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت‌کوین با ثبت صعود ۷.۰۱ درصدی به ۱۵ هزار و ۸۴.۲۴ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت‌کوین مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید اما تنها کمی پس از آن این ارز با ریزشی شدید حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.

البته صعود قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت‌کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۲.۵ درصد صعود به ۴۱۱.۸۹ دلار، بیت کوین کش با ۲.۶۶ درصد صعود به ۲۴۵.۹۰ دلار، لایت کوین با ۷.۳۸ درصد افزایش به ۵۸.۵۶ دلار، مونرو با ۱.۴۶ درصد جهش به ۱۱۸.۹۹ دلار، دش با ۳.۹۲ درصد صعود به ۶۷.۴۷ دلار، زدکش با ۴.۰۵ درصد افزایش به ۵۶.۲۳ دلار و میکر با ۲.۱۱ درصد صعود به ۵۳۴.۵۹ دلار رسید.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.