راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین CodeJam Sharif برگزار می‌شود

مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین CodeJam Sharif به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای آنلاین کشور توسط دانشگاه صنعتی شریف و گروه Sharif ICT در آذر ماه سال 1399 برگزار می‌شود. ثبت نام در مسابقات از ۲۰ آبان‌ماه آغاز شده و تا ۵ آذرماه ادامه خواهد داشت.

شروع ویروس کرونا در سراسر جهان موجب به وجود آمدن سبک زندگی جدیدی برای مردم کشورها و جوامع مختلف شده است. در این سبک زندگی نوظهور، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از تجمع افراد یکی از ارکان اصلی حفظ سلامت جوامع است. در کنار مسائلی مانند شروع ویروس کرونا، دوری مسافت، اهمیت زمان و امکانات گسترده و خاص فضای مجازی از جمله عوامل مهمی هستند که ضرورت بازنگری در سیاست‌های تصمیم‌گیری برخی رویدادها و کسب‌وکارها که شاید تا قبل از این اتفاقات به ضرورت حضور در فضای مجازی توجه کمتر داشتند را نشان دهد.

برگزاری رویدادهای مجازی یکی از بهترین فرصت‌ها برای صاحبان کسب‌وکارها است تا با بهره‌گیری از فناوری به‌روز و کارآمد اطلاع‌رسانی چندرسانه‌ای، محصولات و خدمات خود را به شکل نامحدود به مخاطبان خود عرضه کنند.

در این راستا دانشگاه صنعتی شریف با هدف حمایت از تولید ملی، شناسایی برنامه‌نویسان توانمند برای حضور در کسب‌وکار های مبتنی برفناوری اطلاعات و ارتباطات، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس و ایجاد اشتغال در حال برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی به صورت آنلاین و غیرحضوری با عنوان Sharif Codejam  توسط گروه Sharif  ICT  و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در آذر ماه سال جاری است.

این رویداد یک مسابقه برنامه نویسی است که کلیه مراحل آن به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌شود. این مسابقات به‌صورتی است که کلیه علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند در آن شرکت کنند.

در این مسابقات برای استفاده از تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطب این رویداد تمامی کسانی هستند که توانایی برنامه‌نویسی دارند.

این رویداد در سه مرحله برگزار خواهد شد که در تمامی مراحل شرکت‌کنندگان تعدادی سؤال چالشی را دریافت کرده و مدت زمان محدودی برای پاسخ به این سؤالات دارند و افراد با دریافت امتیازات بیشتر به مراحل بعدی راه پیدا می‌کنند.

سؤالات چالشی رویداد بدین صورت طراحی می‌شوند که مدتی قبل از برگزاری رویداد گروهی با حضور برخی از سرمایه‌گذاران، شرکت‌های بزرگ، چهره‌های موفق استارت‌آپی و افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل می‌شود و به تدوین سؤالات اصلی مسابقات می‌پردازند. همین گروه وظیفه داوری و امتیازدهی به شرکت‌کنندگان را بر عهده دارند.

همچنین لازم به ذکر است جهت اطلاع‌رسانی به علاقه‌مندان جهت حضور در این مسابقات حدود یک ماه قبل از برگزاری رویداد از افراد، استارت‌آپ‌ها و تیم‌های فعال در حوزه مورد نظر دعوت می‌شود تا در رویداد ثبت نام کنند.

ثبت‌نام در مسابقات به صورت انفرادی و از طریق وبسایت www.codejam.sharif.ir انجام می‌شود. پس از ثبت‌نام شرکت‌کنندگان از طریق پروفایل خود وارد بخش مسابقات خواهند شد. ثبت نام در مسابقات از 20 آبان آغاز شده و تا 5 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]