راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ماینو؛ استخر ایرانی استخراج رمزارز

سجاد کرمی مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز در خصوص معرفی محصول ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمزارز گفت: «ماینو، یک استخر استخراج رمزارز در ایران است که با استفاده از چندین سرور در داخل و خارج از کشور توانسته است فرایند استخراج رمزارز را برای فعالان این حوزه در داخل و خارج از کشور تسهیل کند.»

ماینو ابزاری است ایرانی برای تجمیع قدرت پردازش استخراج رمزارز در داخل کشور، که با استفاده از زیرساخت داخلی می‌توان درآمدی پایدار و مطمئن داشت.

فعالان حوزه استخراج رمزارز در ایران پس از طی کردن مراحل مختلف جهت دریافت مجوز و همچنین انشعاب مربوطه از وزارت نیرو می‌بایست جهت کسب درآمد از تجهیزات خود، آن‌ها را به یک استخر استخراج خارجی متصل کرده و به‌ناچار به آن شرکت نیز اعتماد کنند. این امر باعث بروز نگرانی از بلوکه شدن دارایی این افراد به دلیل تحریم‌ها و یا عدم ایجاد اتصال پایدار به سرورهای آن‌ها در داخل ایران شده است. به همین دلیل در چند ماه گذشته شاهد ایجاد استخرهای استخراج رمزارز در داخل بوده‌ایم. یکی از جوان‌ترین و البته قدرتمندترین آن‌ها محصولی به نام «ماینو» است.

سجاد کرمی مدیر عامل شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز در خصوص معرفی محصول ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمزارز گفت: «ماینو، یک استخر استخراج رمزارز در ایران است که با استفاده از چندین سرور در داخل و خارج از کشور توانسته است فرایند استخراج رمزارز را برای فعالان این حوزه در داخل و خارج از کشور تسهیل کند. پروژه ماینو تنها یک استخر استخراج نمی‌باشد. بلکه سعی شده است خدمات آن با توجه به نیازهای داخلی در حوزه تبدیل رمزارزهای استخراج شده به ارز رایج کشور بدون دریافت کارمزد انتقال و استفاده فعالان حوزه استخراج رمزارز در داخل کشور از مشتوق‌های وزارت محترم نیرو در خصوص دریافت تخفیف در تعرفه برق ماینینگ، بومی‌سازی شود.»

او در ادامه گفت: «این شرکت به منظور ارائه خدمات شایسته و البته متمایز به کاربران خود تصمیم بر ارائه نرم‌افزار نظارت و مانیتورینگ بر مزارع استخراج به کاربران خود شده است. این اقدام از سوی یک استخر استخراج رمزارز در دنیا بی‌سابقه بوده و کاربران تاکنون برای استفاده از این خدمات ملزم به تهیه نرم‌افزارهای مشابه به صورت مستقل بوده‌اند. ترکیب این ۲ محصول با هم می‌تواند باعث ایجاد بازدهی حداکثری در میزان درآمد و جلوگیری از بروز خسارات و همچنین کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری این مزارع شود.»

به گفته کرمی روش تسهیم و پرداخت درآمد کاربران از نوع PPS+ است. در این روش پرداختی، درآمد کاربران شامل ۲ قسمت است. یک قسمت سود قطعی کاربران بر اساس میزان قدرت به اشتراک گذاشته شده است که این درآمد فارغ از احتمال ایجاد بلاک جدید به حساب کاربر لحاظ می‌شود و قسمت دوم این درآمد مابه التفاوت درآمد قسمت اول با کارمزد عایدی از ایجاد بلاک جدید است.

لذا در این نوع از پرداخت ریسک ایجاد بلاک با استخر بوده و کاربر می‌تواند از درآمد حداکثری نسبت به سایر استخرها بهره مند شوند. همچنین با وجود سرورهای متعدد ماینو در داخل و خارج از کشور، کاربران آن نیز می‌توانند بدون نگرانی در ایجاد اختلال در شبکه اینترنت و یا محدودیت اعمال شده از سوی استخرهای خارجی نسبت با کاربران ایرانی، اقدام به استخراج پایدار رمزارز کنند.

کرمی در خصوص سایر امکانات سامانه فوق اضافه کرد: «تمامی کاربران ماینو می‌توانند در صورت نیاز جهت استفاده از خدمات ماینو، عملیات استخراج رمزارز را بر روی سرورهای شخصی و اختصاصی خود انجام دهند. در این حالت تمامی داده‌های ارسالی و دریافتی بر روی این سرورها خواهد بود که خود می‌تواند باعث ایجاد افزایش ضریب ایمنی داده‌ها شود. هرچند استفاده از این خدمات اختیاری بوده و کاربران در صورت عدم احساس نیاز به خدمت فوق می‌توانند از سرورهای عمومی آن با حفظ قوانین محرمانگی و رعایت اصول حریم خصوصی استفاده کنند. این خدمت می‌تواند برای مزارع بزرگ استخراج رمز ارز جذاب و کاربردی باشد.»

یکی از مشکلات فعالان حوزه استخراج رمزارز در ایران، نقد کردن درآمد حاصله از این صنعت در یک بستر امن و البته با حداقل هزینه‌های جانبی است. ماینو این امکان را به کاربران خود می‌دهد که در صورت صلاحدید به جای دریافت رمزارز حاصل شده، معادل ریالی آن را بدون هزینه کارمزد انتقال رمز ارز در شبکه، در پایان هر روز به شرط رسیدن به حد نصاب مورد نظر در حساب بانکی خود دریافت کنند.

لازم به ذکر است نرخ تبدیل لحظه‌ای رمز ارزها در حساب کاربری افراد قابل مشاهده است. اما یکی از مهمترین خدمات ماینو، ارائه گزارش کامل از عملکرد کاربران به آنان با تأیید شرکت زنجیره بلوک رمز پرداز به عنوان شخص حقوقی ارائه دهنده این خدمات است.

کرمی با اشاره به این موضوع افزود: «بر اساس بند ۳-۴ مصوبه وزارت محترم نیرو در خصوص تخفیف ۱۵ درصدی تعرفه نیروی برق ماینینگ و همچنین ماهیت ماینو به عنوان یک استخر ایرانی استخراج رمزارز، مذاکراتی با این وزارت خانه جهت بهره‌مندی کاربران ماینو از این طرح تشویقی را شروع کرده است که امیدواریم با استناد به گزارش‌های ارائه شده به کاربران، آنان بتوانند بدون مشکل و محدودیت از این بند قانونی جهت کاهش هزینه‌های خود استفاده کنند.»

1 نظر
  1. سما فراست می‌گوید

    لطفا جهت سرمایه گذاری بیشتر راهنمایی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.