راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

هیات وزیران تصویب کرد: مبادله رمزارزهای استخراج شده فقط برای تامین ارز کشور مجاز است

هیات وزیران طی جلسه‌ای که در تاریخ ۱۳ مهرماه سال جاری برگزار شد یک تبصره به آیین‌نامه فرآیند ماینینگ رمزارز‌ها اضافه کرد و در تاریخ ۳۰ مهرماه از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور رسما ابلاغ شد.این آیین نامه در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ برای ساماندهی به استخراج رمزارزها در کشور به تصویب رسید. در جلسه اخیر نیز مقرر شد تا رمزارزهای استخراج شده براساس مجوزهای صادره این تصویب‌‌نامه صرفاً برای تأمین ارز واردات کشور و براساس مقرراتی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌کند قابل مبادله خواهند بود.

متن مصوبه بدین شرح است:

«هیات وزیران در جلسه ۱۳۹۹/۷/۱۳ به پیشنهاد مشترک وزارت نیرو و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد: متن زیر به عنوان تبصره به بند (۱) تصویب نامه شماره ۵۸۱۴۴ ات ۵۵۶۳۷ ه مورخ ۱۳۹۸/۵/۱۳ اضافه می‌شود

تبصره- رمزارزهای استخراج شده براساس مجوزهای صادره این تصویب نامه صرفاً برای تأمین ارز واردات کشور و براساس مقرراتی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌کند قابل مبادله خواهند بود. استخراج کنندگان باید رمز ارز دست اول تولیدشده را تا سقف مجاز و به صورت مستقیم بدون واسطه به کانال‌های معرفی شده بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عرضه نمایند. سقف مجاز رمز ارز استخراج شده و قابل مبادله توسط هر واحد استخراج کننده، براساس میزان انرژی مصرف شده توسط آن واحد، طبق دستورالعملی که توسط وزارت نیرو تدوین می‌شود، تعیین و به صورت دوره‌ای به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌گردد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.