راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

توافق عربستان با هواوی و عصبانیت احتمالی آمریکا

سازمان دیتا و هوش مصنوعی عربستان سعودی تفاهم نامه‌ای با شرکت‌های IBM، علی بابا کلود و هواوی در زمینه هوش مصنوعی و توسعه شهرهای هوشمند از همین طریق امضا کردند.

همچنین این سازمان تفاهم‌نامه دیگری برای تشخیص زبان و کاراکتر عربی توسط هوش مصنوعی و آموزش کارشناسان سعودی در این زمینه با شرکت هواوی امضا کرد.

این سازمان به دنبال کمک IBM در توسعه موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در بخش‌های سلامت، انرژی و آموزش۲۰ هزار نفر در یک دهه آینده در زمینه هوش مصنوعی از طریق همکاری استراتژیک است.

بلومبرگ هم گزارش کرد: توافق عربستان سعودی با هواوی ممکن است باعث نارضایتی مقامات آمریکایی شود که این شرکت را تهدیدی برای فناوری بی سیم نسل پنجم یا ۵G می دانند که در حال توسعه در جهان است با این حال توافق اخیر عربستان سعودی ارتباطی با ۵G ندارد و تنها به هوش مصنوعی متمرکز است.

در طول جلسه مجازی مقامات سعودی و هواوی، چارلز یانگ، رییس منطقه ای هواوی برای خاورمیانه گفت: «امروز روز جدیدی برای همکاری میان عربستان سعودی و هواوی است و ما هوش مصنوعی، ۵G و خدمات ابری را موتور و پیشران جدید برای اقتصاد دیجیتالی جدید سعودی خواهیم ساخت.»

منبع ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضو خبرنامه راه پرداخت شوید
اطلاع از آخرین روندها و رویداهای فناوری‌های مالی ایران و جهان