راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بورس تهران امروز بدون فرابورس معاملات خود را آغاز کرد / ایجاد نقص جدید در سامانه فرابورس

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران با اعلام جدید بودن نقص فنی امروز سامانه معاملات فرابورس از مشخص نبودن زمان خاصی برای رفع اختلال و احتمال عدم انجام دادوستد سهام فرابورسی خبر داد.

روح الله دهقان در مورد نقص فنی امروز سامانه معاملات فرابورس که منجر به عدم انجام سفارش‌گیری در موعد روزانه ۸:۳۰ تا ۹ و نبود دادوستد سهام شرکت‌های فرابورسی تاکنون شده به بورس پرس توضیح داد: «نقص فنی امروز سامانه، مورد و مشکل جدیدی بوده که در گذشته وجود نداشت.»

او افزود: «بررسی‌های چند جانبه نشان داد فرایندهای کارکرد سامانه معاملات فرابورس درست بوده اما رفتارهای سامانه عادی نیست. با این اوصاف تلاش‌ها برای حل این مشکل جدید ادامه دارد ولی نمی‌توان زمان خاصی برای رفع اختلال اعلام کرد. حتی ممکن است امروز به نتیجه نرسد.»

دهقان ادامه داد: «در صورت رفع نقص فنی، مراتب بلافاصله اطلاع‌رسانی و با تصمیم مدیران فرابورس، زمان سفارش‌گیری و انجام معاملات تعیین و اعلام خواهد شد.»

این در حالی است که بورس تهران امروز ۱۵ مهرماه در ساعت ۱۱ بدون بازار فرابورس ۱۷ هزار واحد رشد داشته و در شاخص یک میلیون و ۵۰۷ هزار واحد قرار گرفته است. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱.۰۹ درصدی مواجه شد.

منبع بورس پرس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.