راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آیا منابع صندوق توسعه ملی به بورس تزریق می‌شود؟

درحالی که حدود دو هفته از خبر تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار می‌گذرد، یکی از اعضای شورای عالی بورس تاکید کرد که این موضوع حتماً اجرایی خواهد شد.

کاهش‌های پی‌درپی شاخص بورس مسئولان را بر آن داشت تا تصمیمات مختلفی برای به تعادل رساندن بازار سرمایه اخذ کنند. یکی از این تصمیمات تزریق منابع صندوق توسعه ملی به این بازار بود.

در این راستا، چندی پیش حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که این سازمان پیگیر نهایی شدن انتقال یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار است و بر این موضوع تاکید کرد که اجرای این مصوبه در شرایط فعلی بازار برای بازارگردانی مداوم همه نمادها و افزایش نقدشوندگی بازار اتفاق بسیار خوبی است.

هرچند که رقم دقیق آن هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است، اما طبق مذاکرات صورت گرفته فعلاً قرار است این منابع از حساب‌های ریالی صندوق توسعه ملی نزد بانک‌ها تأمین شود و احتمالاً نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. چندی بعد از اعلام خبر مذکور، صندوق توسعه ملی نیز آمادگی خود را برای حمایت از بورس اعلام کرد، اما هنوز خبری از تزریق این منبع نشده است.

در این راستا، حسین سلاح ورزی، عضو شورای عالی بورس در مورد آخرین وضعیت تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار، توضیح داد: «این طرح هنوز اجرا نشده و درحال طی کردن مراحل اداری است؛ اما به طور قطع اجرا خواهد شد.»

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.