راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک ملی در صدد حذف کارت‌های بانکی

حسین‌زاده عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران سامانه رعد ملی را به عنوان خدمت نوین این بانک تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، وی با معرفی سامانه رعد ملی به عنوان یکی از خدمات جدید بانک ملی ایران ابراز داشت: رعد ملی خدمتی نوین در راستای توسعه و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک می‌باشد که برخی خدمات بانکی را بدون نیاز به هرگونه نرم افزار و سخت‌افزار خاصی در بستر تلفن همراه (سیم‌کارت همراه اول یا ایرانسل) فراهم می‌کند.

به گفته وی برجسته‌ترین خدمت این سامانه از طریق ثبت عبارت #۷۱۷* بر روی تلفن همراه مشتریان که برای اولین بار در کشور عرضه می‌شود، خرید کالا و خدمات بدون استفاده از کارت می‌باشد. همچنین سرویس‌های دیگری نظیر دریافت موجودی، پرداخت قبوض به شیوه‌ای آسان و مطمئن (بدون نیاز به ابزار کارت) و تولید رمز یکبار مصرف در سامانه بانکداری اینترنتی این بانک (بدون نیاز به دستگاه جانبی توکن)، خرید شارژ تلفن همراه، اعلام مسدودی کارت و … می‌باشد. عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران افزود: سرویس‌های مختلف سامانه رعد ملی به جز سرویس تولید رمز یکبار مصرف برای تمامی مشتریان بانک ملی ایران (تمامی افرادی که حداقل دارای یک حساب متمرکز در بانک ملی ایران بوده و قبلاً احراز هویت شده‌اند) فعال گردیده است.

حسین زاده در ادامه بیان داشت: در طرح رعد ملی دارندگان پایانه‌های فروش (Pos) بانک ملی ایران نیز می‌توانند با اعلام شماره پایانه خود به دارندگان کارت‌های بانک ملی ایران امکان پرداخت وجه را از طریق گوشی‌های همراه بدون استفاده از کارت فراهم کنند.

عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران خاطر نشان کرد: سامانه رعد ملی از مکانیزم انتقال اطلاعات بر بستر شبکه GSM به نام (USSD) استفاده می‌کند که از نظر میزان امنیت در حد بسیار بالایی قرار دارد و ارسال و دریافت پیامک، هیچ هزینه‌ای را برای کاربر به دنبال نخواهد داشت.

حسین‌زاده در پایان یکی از مهم‌ترین و موثرترین پروژه‌های IT بانک را حذف کارت فیزیکی از شبکه بانکی اعلام کرد و گفت: این موضوع بزودی و برای اولین بار در کشور در بانک ملی ایران محقق خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.