راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

خرید ETF دوم از طریق اپلیکیشن ۷۲۴ امکان‌پذیر شد

خرید سهام دولت تا سقف ۵۰ میلیون ریال در پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) «پالایشی یکم» تنها با ثبت کد ملی و بدون مراجعه حضوری از امروز در اپلیکیشن ۷۲۴ امکان‌پذیر است.

نصب اپلیکیشن ۷۲۴ به علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بازار بورس، این فرصت را می‌دهد که در راستای طرح جدید وزارت اقتصاد به نمایندگی از دولت، با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبر پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت تهران در رشد و شکوفایی آنها سهیم باشند. مطابق این طرح اعلام شده، و با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، پذیره‌نویسی این واحد‌ها در قالب ETF دوم از طریق اپلیکیشن ۷۲۴ به سادگی و بدون حضور افراد، امکان‌پذیر است.

با این روش دسترسی مردم به بازار سرمایه ساده‌تر می‌شود و مردم به‌خوبی در جریان رشد و نوسانات مثبت سرمایه‌گذاری در صنایع درآمدزای دولتی قرار می‌گیرند و رویارویی با تاثیرات مثبت این سرمایه‌گذاری به ایرانیان کمک می‌کند تا در رشد بازار شریک و از سودهای آن بهره‌مند شوند.

علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این طرح تنها کافی است با انتخاب گزینه «عرضه سهام دولت ۲» در اپلیکیشن ۷۲۴ سهام ارائه شده را بدون نیاز به کد بورسی و تنها با وارد کردن کد ملی خریداری کنند. مطابق این طرح متقاضیان حقیقی سرمایه‌گذاری در ETF دوم با احتساب ۲۰ درصد تخفیف ارائه شده می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری کنند.

البته سرمایه‌گذارانی که در ETF اول سقف خرید خود را تکمیل کرده باشند در ETF دوم امکان سرمایه‌گذاری تا ۳۰ میلیون ریال را دارند. این پذیره‌نویسی برای اتباع ایرانی و بدون محدودیت سنی از امروز ۵ شهریورماه تا پایان روز ۱۹ شهریور ماه ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.