راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

موبایل باید به زودی جای کارت بلیت الکترونیک را بگیرد

دبیر انجمن بین‌المللی حمل و نقل عمومی ( UITP) گفت: یکپارچگی و توسعه هرچه بیشتر حمل‌ونقل عمومی دو رکن مهمی است که باید در سیاست‌های حمل‌و‌نقل عمومی تهران دنبال شود.

آلن فِلاش در گفت‌وگو با شهر با تاکید بر استفاده از سیستم‌های متنوع پرداخت الکترونیک کرایه، تصریح کرد: مدیران شهری باید بکوشند تا استفاده از سیستم حمل‌و‌نقل عمومی در زندگی شهروندان آسان شود.

دبیر انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی ( UITP) افزود: مردم وقتی می خواهند از یک سامانه حمل و نقلی مانند اتوبوس و مترو استفاده کنند، نباید مجبور باشند که به طور مداوم از یک سیستم به سیستم دیگر بروند؛ این روند موجب می شود تا انگیزه سفر با حمل‌و‌نقل عمومی کاهش یابد. وی تاکید کرد: یکپارچگی و توسعه هرچه بیشتر حمل‌ونقل عمومی دو رکن مهمی است که باید در سیاست‌های حمل و نقل عمومی تهران دنبال شود. فلاش گفت: صرفا استفاده از کارت‌های معمولی و تک منظوره و دیگر روش‌های موقتی برای پرداخت کرایه اتوبوس و مترو نمی‌تواند کارآمد باشد و ضروری‌ست که از دیگر سیستم‌های متنوع پرداخت الکترونیک کرایه بهره گرفته شود. وی اظهارداشت: اکنون تکنولوژی‌های امروز به گونه‌ای است که می توان با تلفن همراه که هر شهروندی دارد، کرایه حمل و نقل عمومی را پرداخت کنیم یا می‌توان از کارت‌هایی استفاده کرد که علاوه بر پرداخت‌های الکترونیکی کرایه، کارت بانکی نیز باشد. دبیر انجمن بین‌المللی حمل و نقل عمومی

( UITP) تصریح کرد: این آینده‌ای واقعی برای حمل و نقل یکپارچه و توسعه یافته است که به طور قطع عملی می‌شود و این سیستم یکپارچه برای انجام تمام امور الکترونیک ما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: مردم سالاری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.