راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

توضیح بانک ملت درباره واریز وجوه متقاضیان فروش سهام عدالت

بانک صرفا دریافت کننده درخواست فروش است؛ در فروش و واریز وجوه دخالتی نداریم

بانک ملت در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها و پیام‌های مشتریان در سامانه‌های ارتباطی، توضیحاتی را برای آگاهی متقاضیان فروش سهام عدالت از روند واریز وجوه حاصل از فروش سهام ارائه کرد.

بنابر این توضیحات به استناد وظایف تکلیف شده توسط نهادهای حاکمیتی، بانک ملت در طرح آزادسازی سهام عدالت صرفاً مسئولیت جمع‌آوری درخواست فروش را عهده‌دار است.

بر این اساس در دستورالعمل‌های ابلاغی به بانک‌ها، درخواست فروش سهام عدالت مشتریان باید به صورت روزانه توسط بانک‌ها جمع‌آوری شده و از طریق کارگزاری‌های طرف قرارداد جهت طی مراحل قانونی و فروش سهام به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال و وجوه مربوطه نیز پس از فروش مستقیماً به حساب ذینفعان واریز شود.

بانک به‌عنوان تجمیع کننده درخواست‌های فروش سهام عدالت، در هیچ‌یک از مراحل فروش و واریز وجوه دخالتی نداشته و از جزئیات فرآیند مانند تعداد سهام عدالت هر فرد، مبلغ سهام فروش رفته هر فرد، زمان واریز وجه به حساب ذینفعان و غیره اطلاعی ندارد.

طراحی و ایجاد سامانه‌ای به منظور رفع ابهامات مشتریان و متقاضیان فروش سهام عدالت از جمله درخواست‌های این بانک از نهادهای ذیربط نیز بوده و یادآور می‌شود، بانک منفعتی از مبالغ مربوط به فروش سهام عدالت افراد ندارد.

همچنین شماره تلفن ۱۵۶۹-۰۲۱ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت سهام عدالت به سهام داران و متقاضیان فروش این سهام معرفی شده است.

منبع روابط عمومی بانک ملت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.