راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

اطلاعیه جدید بانک ملی درباره نحوه واریز مبالغ حاصل از فروش سهام عدالت

2

بانک ملی ایران در پی تماس های مکرر مشتریان درباره نحوه واریز مبالغ حاصل از فروش سهام عدالت، توضیحات تازه‌ای ارائه کرد.

بر اساس تعهدنامه‌ای که، فروشندگان ۳۰ درصد از سهام عدالت هنگام ثبت درخواست فروش امضا می‌کنند، کارگزار مجاز است سهام را به قیمتی که در لحظه فروش سهام در بازار امکان فروش آن را دارد، به فروش رساند.

فروشنده سهام همچنین تأیید کرده است که انتخاب زمان فروش و سهامی که باید به فروش برسد؛ بر عهده کارگزار با هماهنگی ناظر بازار است و در این خصوص اختیار تام به ناظر بازار و کارگزار می‌دهد. از سوی دیگر دارنده سهام عدالت هنگام ثبت سفارش فروش، تأیید کرده که اعتبار سفارش تا زمان اجرای مفاد سفارش بوده و حق تغییر و لغو آن را ندارد.

بند پایانی تعهدنامه نیز اذعان دارد که فروشنده حق هرگونه اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش، زمان فروش سهام و روش انتخابی بر مبنای تعداد سهام یا ارزش ریالی سهام، قیمت فروش سهام و هزینه‌های قانونی کسر شده را از خود سلب کرده است.

مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملی ایران نیز با بیان این که نمی‌توان زمان مشخصی برای فروش سهام و واریز وجوه ناشی از آن مشخص کرد؛ گفته است: «کارگزاری تلاش می‌کند سهام را به نفع سهامدار بفروشد؛ بنابراین نمی‌تواند این کار را به هر قیمتی انجام دهد.»

به گفته محمدحسن ابراهیمی، ثبت درخواست فروش سهام عدالت به معنی فروش قطعی آن نیست، فرایند فروش ممکن است کمی زمان بر باشد، اما کارگزاری پس از فروش قطعی، مبالغ دریافتی را طی روال قانونی به حساب صاحب سهام واریز خواهد کرد

منبع روابط عمومی بانک ملی ایران
2 نظرات
  1. ارمین می‌گوید

    بانک دروغ میگه نمیتونه بفروشه برگشت بده بازار ازاد بفروشم

  2. رضا مجاور می‌گوید

    سلام. من ازطریق ایوا فروختم یک ملیونو دویست برام ریخته بانک ملی بقیش چی پس تازه اونم خورد خورد ریختن ۱۰۰تومن ۲۰۰تومن.ریختن.وقتی من فروختم ارزشش چهارمیلیونوپونصد. بود. الان من باید چیکار کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.