راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک تجارت و ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند / توسعه نهضت داخلی‌سازی قطعات و جلوگیری از خروج ارز

بانک تجارت در راستای تحقق شعار جهش تولید، در زمینه تأمین مالی بخشی از پروژه‌های شرکت ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری امضاء کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، در راستای منویات مقام معظم رهبری و شعار جهش تولید، رضا دولت‌آبادی مدیرعامل این بانک و فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تأمین مالی بخشی از ۱۴ پروژه بومی‌سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان، خرید دین خودروهای تجاری با بانک تجارت امضاء کردند.

این تفاهم‌نامه در راستای توسعه نهضت داخلی‌سازی قطعات و جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است. بانک تجارت در این تفاهم‌نامه نسبت به اعطای تسهیلات بلندمدت و میان‌مدت به اشخاص حقوقی تأمین کننده قطعات خودرو و معرفی شده از سوی ساپکو اقدام می‌کند.

در این تفاهم‌نامه تعدادی از پروژه‌های داخلی‌سازی قطعات تأمین مالی می‌شوند که این تعداد پروژه از جمله قطعاتی است که دارای ارزبری بالایی بوده و برای اولین بار در تاریخ صنعت خودرو، داخلی‌سازی آن‌ها در دستور کار ایران خودرو قرارگرفته و این امر صرفه جویی ارزی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین براساس تفاهم‌نامه دیگری میان بانک تجارت و شرکت ساپکو قرار شد این بانک برای تأمین سرمایه در گردش قطعه‌سازان تسهیلاتی پرداخت کند. از دیگر تفاهم های به عمل آمده میان گروه صنعتی ایران خودرو و بانک تجارت ارائه خدمات در باز گشایی آل سی داخلی و صدور اوراق گام برای خودروهای تجاری و خودکفایی در ساخت و تولید قطعات خودروهای باری و مسافری است.

در پایان مراسم، رضا دولت آبادی مدیرعامل و عباس اشرف‌نژاد عضو هیات‌مدیره بانک تجارت به همراه مدیران ارشد شرکت ایران خودرو از چند دستگاه از تولیدات جدید این شرکت بازدید کردند.

منبع روابط عمومی بانک تجارت
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.