راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

ابر آروان استفاده از فضای ذخیره‌سازی خود را تا پایان اردیبهشت‌ماه رایگان اعلام کرد

0

ابر آروان به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد که در وضعیت شیوع ویروس کرونا صدمات بسیاری دیده‌اند، با افزایش ۲/۵ برابری بازه‌ رایگان محصول CDN، افزودن فیچرهای جدید به سطح رایگان محصولات امنیت ابری، عدم افزایش قیمت پشتیبانی پایه و محصولات ویدیویی خود تلاش کرد به سهم خود استفاده از سرویس‌های ابری را برای این دسته از کسب‌وکارها تسهیل کند.

به گزارش روابط عمومی ابر آروان، ابر آروان بنا داشت با توجه به رشد سه برابری قیمت ارز در سال گذشته افزایش قیمت را اعمال کند که پویا پیرحسینلو؛ ناخدای اجرایی ابر آروان در این خصوص گفت: «این تصمیم از موقعیت دشوار کشور متأثر شد. ما در اصلاح قیمت‌ها تلاش کردیم تا به سهم خود، خدمات رایگان خود را گسترش داده و در هر دسته‌ محصول و سرویس، بخشی از سرویس‌های پراستفاده‌ مشتریان تا جای ممکن بدون افزایش قیمت باقی بماند. ما همچنان بر مسیر پیشین خود گام برمی‌داریم و فکر می‌کنیم باید با حمایت از کسب‌وکارهای خرد، افزایش قیمت‌ها را تنها محدود به بخش مشتریان بزرگ و سازمانی کرد.»

پویا پیرحسینلو هم‌چنین به افزایش پیوسته هزینه‌های تامین سخت‌افزار و دشواری‌های تامین آن در وضعیت جهانی اشاره کرد و گفت: «در مورد هزینه‌های این محصول هم تلاش کردیم، باوجود افزایش قیمت، همچنان استفاده از سرویس‌های ابر آروان اقتصادی‌تر از سایر سرویس‌دهندگان این محصول باشد.»

زیرساخت پردازشی ابر آروان که در حال حاضر در سه دیتاسنتر مختلف در داخل و خارج از کشور عرضه می‌شود، هم‌چنان ۳۲ تا ۶۳ درصد از خدمات سرویس‌دهندگان شناخته‌شده‌ی خارجی ارزان‌تر است.

بازه‌ رایگان محصول شبکه‌ی توزیع محتوا یا CDN ابر آروان با افزایش ۲/۵ برابری از ابتدای اردیبهشت ۱۳۹۹، در اختیار وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین خواهد بود. به‌واسطه‌ این تغییر، مشتریانی که می‌توانند از بازه‌ رایگان این محصول استفاده کنند افزایش پیدا می‌کنند و مشتریانی که سطح مصرفشان بیش از این میزان است، مبلغ کم‌تری نسبت به گذشته پرداخت خواهند کرد.

سقف بازه‌ رایگان CDN ابر آروان تا پیش از این، یک‌میلیون درخواست و ۲۰ گیگابایت بود که این میزان تا ۵۰ گیگابایت افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر امکانات سال قبل، امکاناتی همچون DNSSEC، لاگ فورواردینگ، CDN Apps و گزارش وضعیت پاسخ‌گویی سرور نیز به این محصول افزوده‌شده است. هم‌چنین سطح رایگان امنیت ابری آروان تا پیش از این تنها شامل مقابله با حملات DDoS پایه بود که در طرح جدید ابر آروان، دیواره آتش تا تعریف پنج قانون به‌رایگان در اختیار کاربران است.وضعیت کنونی، استفاده از بسترهای ویدیویی آنلاین را افزایش داده است و ضرورت و حجم درخواست استفاده از این دسته محصولات، سبب شد تا ابر آروان در سال جدید هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای این دسته محصول انجام ندهد. هم‌چنین استفاده از پلتفرم ویدیو ابر آروان تا ۱۰ گیگابایت، رایگان است.

پیش از این، در اسفندماه، ابر آروان محصولات این حوزه را به‌رایگان در اختیار کسب‌وکارهایی قرار داده بود که از این بستر برای سرویس‌دهی مضاعف در دوران کرونا استفاده می‌کردند و استفاده‌ی رایگان از این محصولات را تا پایان فروردین نیز تمدید کرده است. همچنین استفاده از فضای ‌ذخیره‌سازی ابری و پلتفرم ابری آروان نیز تا پایان اردیبهشت‌ماه رایگان باقی خواهد ماند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.