راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شش بانک ایرانی در میان ۱۵۰ بانک عامل برتر جهان

«نیلسون ریپورت» نشریه تخصصی و بین‌المللی پرداخت الکترونیک طی گزارشی، بانک‌های پارسیان، ملت، ملی، صادرات، تجارت و پاسارگاد را در میان ۱۵۰ بانک عامل برتر جهان قرار داد.

در شماره ۱۰۰۶ ویژه نوامبر این نشریه گزارشی با عنوان «۱۵۰بانک عامل برتر جهان» منتشر شده است که اسامی شش بانک ایرانی در آن به چشم می‌خورد. این رتبه‌بندی براساس آمار تراکنش‌های خرید انجام شده توسط کارت‌های نقدی و اعتباری visa، MasterCard، UnionPay، American Express، Discover، Diners Club، JCB و کارت‌های داخلی هر کشور در سال ۲۰۱۱ صورت گرفته است.

بانک پارسیان با رتبه ۷۴ در این رتبه‌بندی عنوان برترین بانک پذیرنده ایرانی را به خود اختصاص داده است. حجم تراکنش این بانک برابر با ۲۷۳ میلیون تراکنش ذکر شده است. سایر بانک‌های ایرانی که در میان ۱۵۰ بانک پذیرنده برتر جهان قرار گرفته‌اند بعد از پارسیان عبارت اند از ملت، ملی، صادرات، تجارت و پاسارگاد که به ترتیب رتبه‌های ۷۵، ۸۰، ۹۳، ۱۳۴ و ۱۴۴ را از آن خود کردند. حجم تراکنش‌های پردازش شده در شبکه این بانک‌ها عبارت است از پارسیان (۲۷۳میلیون)، ملت (۲۷۱.۳ میلیون)، ملی (۲۳۹.۱ میلیون)، صادرات (۱۹۲.۷میلیون)، تجارت (۸۰.۲ میلیون) و پاسارگاد (۶۷.۲ میلیون) تراکنش.

لازم به ذکر است که Bank Of America با حجم تراکنش ۱۲میلیارد و ۹۴۳ میلیون تراکنش در صدر این رتبه‌بندی قرار دارد. اکثر بانک‌های برگزیده این رتبه‌بندی از کشورهای آمریکا، انگلیس، اسپانیا، ژاپن، ترکیه، استرالیا و کانادا هستند.

بانک پذیرنده یا عامل عبارت است از بانک یا موسسه مالی که پرداخت‌های ارائه شده برای خدمات یا محصولات یک پذیرنده را پردازش می‌کند.

منبع: ایران کیش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.