راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نیلسون ریپورت ۲۰۱۹ منتشر شد / معرفی برترین پذیرندگان و صادرکنندگان کارت‌های پرداختی در دنیا

نیلسون ریپورت را می‌توان  جزو معتبرترین ارائه‌دهندگان اخبار و اطلاعات صنعت پرداخت موبایلی و کارتی در دنیا دانست که به تازگی گزارش ۲۰۱۹ خودش را هم منتشر کرده است. براساس گزارش جدید نیلسون ریپورت، هزینه مصرف شخصی (PCE) در سال ۲۰۱۸ به ۱۳/۹۹۹ هزار میلیارد دلار در آمریکا رسیده است که از این مقدار، ۷۷/۷ درصدشان مربوط به خرید کالا و سرویس بوده است.

همچنین خسارت کلاهبرداری‌ها در سال ۲۰۱۸ به ۲۷/۸۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد ۱۶/۲ درصدی داشته است. همچنین در این گزارش پیش‌بینی شده است که خرید کلاها و سرویس‌ها با استفاده از کارت‌های اعتباری و نقدی و از پیش‌پرداخت‌شده خصوصی فروشگاه‌ها تا سال ۲۰۲۳، به ۱۰/۰۸۶ هزار میلیارد دلار برسد.

به گفته نیلسون ریپورت، در سال ۲۰۱۸، تعداد ۲۲/۱۱ میلیارد کارت اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده در سراسر دنیا در گردش بوده است و پیش‌بینی شده که این رقم طی پنج سال آینده به ۲۹/۳۱ میلیارد کارت برسد.

در ادامه می‌توانید نمودارها و آمار و ارقام منتشرشده توسط نیلسون ریپورت در سال ۲۰۱۹ را مطالعه کنید.

سیستم پرداخت مصرف‌کننده در ایالات متحده

هزینه مصرف شخصی (PCE) در سال ۲۰۱۸ به ۱۳/۹۹۹ هزار میلیارد دلار در آمریکا رسیده است که از این مقدار، ۷۷/۷ درصدشان مربوط به خرید کالا و سرویس بوده است.

پرتفوهای کارت برتر در دنیا

در این گزارش ۱۵۰ پرتفوی کارت اعتباری برتر در دنیا رتبه‌بندی شده‌اند که صادرکنندگان کارت آمریکایی ۳۸/۷ درصد جایگاه را به خود اختصاص داده‌اند و صادرکنندگان چینی، ۳۸/۴ درصد را.

کلاهبرداری کارت در دنیا بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۷

خسارت کلاهبرداری‌ها در سال ۲۰۱۸ به ۲۷/۸۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد ۱۶/۲ درصدی داشته است. البته خسارات کلاهبرداری در هر ۱۰۰ دلار از فروش کلی، از ۶/۹۵ سنت در سال ۲۰۱۷ به ۶/۸۶ سنت در سال ۲۰۱۸ کاهش یافت.

کارت‌های پرداخت در آمریکا

در این گزارش پیش‌بینی شده است که خرید کلاها و سرویس‌ها با استفاده از کارت‌های اعتباری و نقدی و از پیش‌پرداخت‌شده خصوصی فروشگاه‌ها تا سال ۲۰۲۳، به ۱۰/۰۸۶ هزار میلیارد دلار برسد.

پیش‌بینی کارت‌های پرداختی در گردش

در سال ۲۰۱۸، تعداد ۲۲/۱۱ میلیارد کارت اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده در سراسر دنیا در گردش بوده است و پیش‌بینی شده که این رقم طی پنج سال آینده به ۲۹/۳۱ میلیارد کارت برسد.

برترین صادرکنندگان ویزا و مسترکارت در ایالات متحده

میزان خرید انجام‌شده توسط ۱۰۰ صادرکننده برتر کارت‌های ویزا و مسترکارت در آمریکا در این گزارش منتشر شده است که بانک چیس بیشترین امتیاز را به دست آورده است.

انتقال پایانه‌های فروش در دنیا براساس هر منطقه

حمل‌ونقل پایانه‌های فروش در سال ۲۰۱۸ به ۱۰۳/۶ میلیون رسید که نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد ۳۹ درصدی داشته است. در این گزارش به حمل‌ونقل این پایانه‌ها در ایالات متحده، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا و کانادا اشاره شده است.

پذیرندگان برتر در آسیا اقیانوسیه

بزرگترین پذیرندگان تراکنش‌های کارت‌های پرداختی مسترکارت و ویزا در آسیا و اقیانوسیه در این گزارش دسته‌بندی شدند و در سال ۲۰۱۸ توانستند ۱۶/۶۵ میلیارد تراکنش انجام بدهند.

سهم بازار خرید آسیا اقیانوسیه

کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده یونیون‌پی، ویزا، مسترکارت، جی‌سی‌بی، امریکن اکسپرس و داینرز کلاب توانستند در سال ۲۰۱۸ حجم خرید ۱۷/۵۶۶ هزار میلیارد دلاری در منطقه آسیا اقیانوسیه انجام بدهند که نسبت به سال قبل ۲۹/۵ درصد رشد داشته است.

کارت‌های آفریقا و خاورمیانه در سال ۲۰۱۸

میزان خرید و برداشت پول نقد و میزان خرید با استفاده از کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و داینرز کلاب در خاورمیانه و آفریقا ۱/۰۸۶ هزار میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال قبل ۱۲/۴ درصد رشد کرده است.

سهم بازار خرید اروپا

از طریق کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و داینرز کلاب صادرشده در اروپا در مجموع ۳/۰۴۵ هزار میلیارد دلار خرید سرویس و کالا انجام شده که نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد ۱۴/۹ درصدی داشته است.

صادرکنندگان برتر کارت‌های تجاری در ایالات متحده در سال ۲۰۱۸

۹۲ صادرکننده بزرگ کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده تجاری در ایالات متحده در این گزارش معرفی شده‌اند که در نمودار زیر ۱۲ صادرکننده بزرگ رتبه‌بندی شده‌اند.

برندهای جهانی کارت در سال ۲۰۱۸ / براساس تراکنش‌های خرید رتبه‌بندی شده‌اند

سال ۲۰۱۷، ۳۶۸/۹۲ میلیارد تراکنش خرید سرویس و کالا توسط کارت‌های امریکن اکسپرس، داینرز کلاب، دیسکاور، جی‌سی‌بی، مسترکارت، یونیون‌پی و ویزا انجام شده است.

پذیرندگان برتر در اروپا / تراکنش‌های خرید

۹ مورد از بزرگترین پذیرندگان تراکنش‌های کارت‌های پرداخت در اروپا براساس برند جهانی‌شان و تراکنش‌های داخلی صورت‌گرفته توسط کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداخت‌شده‌شنا رتبه‌بندی شده‌اند.

کارت‌های General Purpose آمریکای لاتین

کارت‌های اعتباری، نقدی و از پیش پرداختشده امریکن اکسپرس، داینرز کلاب، مسترکارت و ویزا صادرشده در آمریکای لاتین و حوزه کارائیب توانستند در مجموع ۷۳۵/۸۶ میلیارد دلار خرید سرویس و کالا در سال ۲۰۱۸ را پردازش کنند که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۱۷/۲ درصد رشد داشته است.

۱۰ صادرکننده برتر کارت‌های نقدی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹

در گزارش نیلسون ریپورت به ۵۰ صادرکننده برتر کارت‌های از پیش پرداخت‌شده و نقدی ایالات متحده اشاره شده است که به وسیله این کارت‌ها در سال ۲۰۱۸ ۱/۹۸۹ هزار میلیارد دلار خرید صورت گرفته است.

سهم بازار خرید کانادا

سهم بازار ویزا، مسترکارت، اینترک و امریکن اکسپرس و همینطور صادرکنندگانی چون تی‌دی بانک، بی‌ام‌او، آر‌بی‌سی، سی‌آی‌بی‌سی و دژاردینز در سال ۲۰۱۸ در این گزارش آمده است.

پذیرندگان برتر ایالات متحده

در این گزارش به ۶۶ پرتفوی پذیرندگان ایالات متحده اشاره شده است که در نموار زیر شما ۸ مورد از بزرگترین پذیرندگان براساس تراکنش‌های انجام‌شده را مشاهده می‌کنید.

صادرکنندگان برتر کارت‌های اعتباری General Purpose در ایالات متحده

میزان هزینه‌های صرف‌شده برای خرید سرویس و کالا که توسط کارت‌های ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور در ایالات متحده انجام شده به ۳/۶۷۸ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ رسیده است که هشت مورد از صادرکنندگان برتر این کارت‌ها را در نمودار مشاهده می‌کنید.

برندهای General Purpose ایالات متحده

۶/۱۳۰ هزار میلیارد دلار خرید توسط کارت‌های ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور در ایالات متحده انجام شده است که نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد ۱۰/۵ درصدی داشته است.

میزان خرید پیش‌بینی شده برای سال ۲۰۲۷

پیش‌بینی‌ها بر این است که برندهای امریکن اکسپرس، دیسکاور، داینرز کلاب، جی‌سی‌بی، مسترکارت، یونیون پی و ویزا در ۱۰ سال آینده ۷۸/۴۵۳ هزار میلیارد دلار حجم خرید تولید کنند.

منبع: Nilson report

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.