راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

اولین دوره بوت کمپ بلاکچین با هدف ایجاد استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار شد

0

اولین دوره بوت کمپ بلاکچین به همت شتابدهنده خانه نوآوری از ۲۳ تا ۲۸ آذر ماه در دانشگاه خاتم برگزار شد. بوت کمپ بخشی از یک دوره آموزش و تیم‌سازی استارت‌آپی در قالب یک استارت‌آپ استودیو است که قرار است هر سال تحت عنوان کمپ بلاکچین با هدف ایجاد استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار شود. این دوره بوت کمپ شامل دو روز آموزش مبانی بلاکچین، دو روز آموزش برنامه‌نویسی پلتفرم‌های مختلف بلاکچینی از جمله اتریوم و هایپرلجر و دو روز آموزش مبانی فعالیت‌های کسب‌وکاری و استارت‌آپی می‌شود که پس از پایان دوره یک هفته‌ای بوت کمپ با یک دوره دو ماهه پیش‌شتابدهی استارت‌آپ‌های تشکیل شده و یک دوره شش ماهه شتابدهی پیگیری خواهد شد.

شرکت‌کنندگان در کلاس آموزشی بلاکچین شرکتی هایپرلجر

شرکت کنندگان در این رویداد بیش از ۴۸ ساعت آموزش در حوزه‌هایی مانند روش کار بلاکچین، بلاکچین بیت‌کوین، استخراج، الگوریتم‌های اجماع، برنامه‌نویسی سالیدیتی، پلتفرم هایپرلجر، استلار، بلاکچین بومی ققنوس، مبانی استارت‌آپ، بیزینس مدل و کسب‌وکارهای بلاکچینی دریافت کردند و سپس ایده‌های اساسی کمپ بلاکچین طرح شد و شرکت‌کنندگان به پرسش و پاسخ درباره ایده‌ها و عضویت در تیم‌های استارت‌آپی پرداختند.

دکتر محمد جواد صمدی راد مدیر فنی پروژه ققنوس در حال معرفی و آموزش کار بر بستر بلاکچین ققنوس

بعد از دو سال رشد اکوسیستم، کمپ بلاکچین که متشکل از دوره‌های آموزشی و شتابدهی است از مرداد امسال و در یک مراسم رونمایی رسمی با حضور فعالین اکوسیستم بلاکچین و رمزارز ایران آغاز به کار کرد. پس از رونمایی، کارگروه عمومی کمپ بلاکچین از فعالین و نخبگان حوزه‌های بلاکچین، نوآوری و قوانین مرتبط با این فناوری تشکیل شد که به طرح ایده‌های بلاکچینی پرداختند که در نتیجه آن بیش از ۲۰ ایده بیان شده و مورد داوری قرار گرفت که در نتیجه این پالایش توسط اعضای کارگروه عمومی، ۱۰ ایده برای دوره امسال کمپ بلاکچین انتخاب شد. ۸ مورد از این ایده‌ها، در حوزه‌های مختلفی مانند بیمه‌های همتا به همتا، فینتک، زنجیره تأمین و بازی‌سازی بر بستر بلاکچین و محتوا، در نهایت در کمپ برای شرکت کننده‌ها مطرح شد و از بین شرکت‌کننده‌ها برای هر یک از ایده‌ها تیم سازی صورت گرفت.

این تیم‌ها از هفته جاری وارد مرحله پیش‌شتابدهی شده و تیم‌های استارت‌آپی که بتوانند شرایط تعیین شده را برآورده کنند پس از پایان مرحله دو ماهه پیش‌شتابدهی وارد مرحله شتابدهی می‌شوند که هدف آن ارائه یک MVP یا کمینه محصول قابل ارائه است.

کمپ بلاکچین علاوه بر اینکه خدمات آموزش، شتابدهی و منتورینگ را ارائه می‌دهد به جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های استارت‌آپی نیز می‌پردازد و هدف آن رفع مشکل کسب‌وکارهای فعال با استفاده از تکنولوژی بلاکچین به عنوان یک بستر شفاف، امن و بدون واسطه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.