راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ZDNet: کیف پول الکترونیک، یکی از ۱۵ فاجعه تکنولوژیک ۲۰۱۲

با نزدیک شدن به اواخر سال ۲۰۱۲ سایت ZDNet دست به معرفی بدترین محصولات دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۱۲ زده است. شاید وقتی به این لیست نگاه بکنید بسیار متعجب شوید اما محصولاتی که در آن می‌بینید بیشتر متعلق به شرکت‌های بزرگ و معروفی مثل اپل، گوگل، تویتر، سونی، موتورولا، نوکیا، RIM و غیره است. اما آنچه نظر ما را به خودش جلب کرد حضور پروژه کیف پول موبایلی گوگل ولت و پس‌بوک اپل در این لیست بود.

ZDNet نوشت: امسال، هم گوگل و هم اپل تلاش کردند تا مفهوم کیف پول الکترونیک را جا بیاندازند تا مشکلی را حل کنند که نیاز به حل کردن نداشت: پول و کارت اعتباری.

از لحاظ تئوریک، ارتباط میدانی نزدیک (NFC) و کیف پول‌های موبایلی ایده‌های جذابی هستند؛ به جای اینکه کیف پولتان را بیرون بکشید و از داخل آن پول نقد یا کارت اعتباری برای پرداخت بیرون بیاورید، موبایلتان را بیرون می‌کشید و با زدن آن روی ریدر فروشنده، پرداخت خود را انجام می‌دهید.

گوگل ولت (Google Wallet) تقریبا یک سال است که ارائه شده است اما می‌شود گفت تا به امروز طرحی شکست خورده است. همینطور طرح پس‌بوک اپل (Passbook) که به تازگی روی iOS6 معرفی شد. تا به امروز آنطور که باید اپلیکیشن‌های زیادی برای بهره بردن از این سیستم پرداختی ارائه نشده است و زیرساخت پرداخت به کمک NFC در فروشگاه‌ها توسعه نیافته است. آیفون ۵ از لحاظ سخت افزاری به NFC مجهز نیست و برای چنین مواردی مجبور است بارکد اسکن کند.

همه این‌ها در حالی هستند که هنوز پرداخت از طریق NFC در ابتدای کار است و امیدهای زیادی به آینده است. از جمله کیف پول موبایلی ایسیس (ISIS) که به تازگی معرفی شد که البته آن هم در حال حاضر فقط در چند منطقه کوچک قابلیت استفاده دارد.

منبع: ZDNet

پرونده کامل راه پرداخت برای کیف پول موبایلی گوگل ولت را از اینجا مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.