راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

درباره جک ما، موسس بازنشسته علی بابا، چه می‌دانید؟

ماهنامه عصر تراکنش ۲۷ / «جک ما»، تاجر خودساخته چینی با ثروت خالص ۴۲ میلیارد دلار و موسس غول خرید آنلاین چین، علی‌بابا، از شرکتی که خود آغاز کرده بود، رسما بازنشسته شد. این میلیاردر چینی که در سپتامبر گذشته اعلام کرده بود از سمت ریاست شرکت بازنشسته خواهد شد، چندی پیش در تولد ۵۵ سالگی خود، این وعده را عملی کرد. جالب است که تاریخ کناره‌گیری جک ما با بیستمین سالگرد تاسیس شرکت علی بابا مصادف شد. جک ما که یکی از معروف‌ترین چهره‌های ملی چین است، تجارت خود را به دانیل ژانگ، مدیرعامل کنونی شرکت، واگذار کرد.

جک ما ارتباط خود با شرکت را به طور کامل قطع نخواهد کرد؛ او قرار است یک سال دیگر در هیات‌مدیره شرکتی که حالا ۴۶۲ میلیارد دلار ارزش دارد، باقی بماند. او در مورد فلسفه این بازنشستگی گفت: «من از بیل گیتس، وارن بافت و بسیاری از بزرگان جهان درس یاد می‌گیرم، اما می‌خواهم یک چیز را به روش خودم انجام دهم؛ من به اندازه آنها ثروتمند نخواهم شد، اما می‌توانم یک کار بهتر انجام دهم و آن این است که زودتر بازنشسته شوم. »

جک ما اخیرا خبر داده است که با همراهی شرکایش در علی بابا مدرسه ای با نام Yungu را در استان Zhejiang چین تاسیس کرده که دوره تحصیل ۱۵ ساله از مهد کودک گرفته تا دبیرستان را ارائه می دهد. او در ادامه گفت که بچه ها در این مدرسه رحم و شفقت، استقلال و مسئولیت پذیری اجتماعی را یاد می گیرند تا به شهروندان جهانی تبدیل شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.