راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت الکترونیک سداد به‌دنبال افزایش ضریب نفوذ پرداخت مبتنی‌ بر کیوآر کد

شرکت پرداخت الکترونیک سداد سعی دارد پرداخت مبتنی‌ بر کیوآرکد از طریق کارت‌خوان‌های بانک ملی را که شش‌ماه است عملیاتی شده توسعه دهد. این روش اکنون بر روی دستگاه‌های کارت‌خوان سداد نصب شده و مشتریان از طریق اپلیکیشن ایوا می‌توانند پرداخت خود را انجام دهند.

این شیوه از پرداخت بدون نیاز به کارت بانکی توسط اپلیکیشن ایوا از سمت مشتری با اسکن کد کیوآر ارائه شده دستگاه کارت‌خوان قابل انجام است و در صورت تمایل بعد از پرداخت امکان چاپ رسید توسط دستگاه کارت‌خوان نیز میسر است.

محمد مهدی صادق درباره این نوع  پرداخت گفت: «مشتری با استفاده از بارکدی که در فروشگاه نصب شده می‌تواند پرداخت خود را انجام دهد. رسید این تراکنش نیز قابل چاپ است یا می‌توان آن را از طریق پیامک به مشتری ارسال کرد.»

او ادامه داد: «اگر کارمزد تراکنش‌ها تغییر کند این احتمال وجود دارد که ۲۰ تا ۳۰ درصد تراکنش‌ها به پرداخت‌های موبایلی انتقال یابد. اما در غیر این صورت از طریق فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی باید این نوع پرداخت را توسعه داد.»

این امکان اکنون صرفاً از طریق کارت بانک ملی و از طریق اپلیکیشن ایوا فراهم شده است که در آینده قرار است در اپلیکیشن‌های دیگر مانند بله نیز فعال شود. همچنین با استفاده از کیف پول ایوا، مشتریان می‌توانند با شارژ کردن این کیف پول نیز پرداخت خود را انجام دهند.

اکنون کمتر از پنج درصد این پرداخت بر دستگاه‌های کارت‌خوان پذیرنده‌ها فعال شده است که این شرکت سعی دارد با معرفی و فرهنگ‌سازی این امکان را به ۲۰ درصد برساند.

درحال حاضر سداد امکان اتصال بین کیف پول‌های مختلف با کیف پول سداد را فراهم کرده تا تجمیعی بین چند اپلیکیشن صورت گیرد. اما بر موضوع یکسان‌سازی کدهای کیوآر، هنوز توافقی انجام نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.