راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی درگاه پرداخت WHMCS پی‌پینگ / WHMCS، ابزاری برای اتوماسیون‌سازی کسب‌وکار

0

WHMCS، ابزاری برای اتوماسیون‌سازی کسب‌وکار است. این سیستم، تمام فرایندهای یک کسب‌وکار را، از مدیریت و ثبت‌نام مشتریان گرفته تا ارائه خدمات پشتیبانی و صدور صورتحساب، خودکار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پی‌پینگ، WHMCS سرواژه عبارت Web Host Manager Complete Solution (راهکار کامل مدیر شرکت هاستینگ) است؛ این ابزار در اصل برای ارائه به شرکت‌های هاستینگ توسعه داده شده؛ اما به گونه‌ای طراحی شده که انواع گوناگون کسب‌وکارها می‌توانند از آن استفاده کنند. تا کنون حدود ۴۵ هزار کاربر در ۲۰۰ کشور دنیا، اتوماسیون‌سازی کسب‌وکار خود را در بستر WHMCS انجام داده‌اند.

شرکت پی‌پینگ، ارائه‌دهنده راهکارهای جامع مالی، امکانی را فراهم آورده تا کاربران بتوانند از درگاه‌های امن بانکی در بستر WHMCS استفاده کنند. کسب‌وکارها با استفاده از پلاگین WHMCS و اتصال آن به حساب پی‌پینگ خود، می‌توانند از تمام امکانات این سیستم اتوماسیون‌سازی استفاده کنند.

.

راهکارهای متنوع WHMCS

مهم‌ترین قابلیت‌های WHMCS عبارت‌اند از:

  • استفاده از این سرویس و اتوماسیون‌سازی کسب‌وکار به وسیله آن، صرفه‌جویی در وقت و هزینه به دنبال خواهد داشت.
  • با استفاده از WHMCS، ارسال خودکار فاکتورهای زمان‌بندی‌شده و مدیریت اعلان‌ها، به سهولت امکان‌پذیر خواهد بود.
  • WHMCS با اکثر پنل‌های هاستینگ از جمله CPanel ،DirectAdmin و Plesk سازگاری کامل دارد.
  • مدیریت مشتریان در این سیستم بسیار حرفه‌ای و در عین حال ساده است.  در پرتال مشتریان، امکانات متعددی مانند تیکت‌گذاری، دانلود فایل، دسته‌بندی مشتریان، ساخت گروه‌های مختلف محصولات دانلودی و مجازی، امکان ایجاد ثبت انواع دامنه ملی و بین‌المللی و … وجود دارد.
  • ماژولار بودن WHMCS و امکان دسترسی به API و ORM این سیستم، شخصی‌سازی آن را ممکن ساخته و دست برنامه‌نویسان را باز گذاشته است.

WHMCS به واسطه همکاری عمیقی که با cPanel دارد، توانسته هماهنگی و یکپارچگی بی‌نظیری بین این دو سیستم ایجاد کند. البته WHMCS مختص شرکت‌های هاستینگ نیست و در هر کسب‌وکاری که به مدیریت خودکار کاربران، مدیریت اعلان‌ها، صدور فاکتور و انجام خودکار عملیات پرداخت نیاز است، WHMCS به کار می‌رود.

.

قابلیت‌های اسکریپت WHMCS

WHMCS  یک نرم‌افزار اتوماسیون کسب‌وکار و مدیریت و پشتیبانی از مشتریان است. این اسکریپت امکانات متنوعی مانند تیکت‌گذاری، فاکتورهای زمان‌بندی‌شده، امکان تعریف کاربران مختلف، دسته‌بندی محصولات و … را در اختیار کسب‌وکار قرار می‌دهد. البته اسکریپت WHMCS رایگان نیست و استفاده از نسخه‌های نال‌شده نیز خطرات امنیتی پرریسکی به دنبال دارد بنابراین پیشنهاد می‌شود کسب‌وکارها برای استفاده از سرویس‌های WHMCS  به طور مستقیم یا غیرمستقیم، اکانت واقعی خریداری کنند.

.

درگاه پرداخت WHMCS

در کشور ما، به دلیل مشکلات اتصال به درگاه‌های بین‌المللی، محدودیت‌های متعددی در حوزه پرداخت آنلاین وجود دارد. نرم‌افزارها، پلاگین‌ها و اسکریپت‌های مختلف، در حالت عادی قابلیت اتصال به درگاه‌های بین‌المللی را دارا هستند؛ اما استفاده از درگاه‌های بانکی داخلی در این سرویس‌ها، مستلزم نصب ابزارهایی جداگانه است.

در بخش‌های مختلف سیستم WHMCS، به درگاه پرداخت نیاز وجود دارد. برای مثال، مشتریان پس از بررسی خدمات یک کسب‌وکار که به صورت حق اشتراک ماهیانه به فروش می‌رسند، خدمتی را انتخاب کرده و آن را خریداری می‌کنند. در بازه‌های مشخص‌شده، فاکتور آنلاینی برای مشتری صادر می‌شود تا مبلغ توافق‌شده را پرداخت کند. پرداخت این مبلغ از طریق درگاه‌های پرداخت WHMCS صورت می‌گیرد. برای فعال کردن درگاه‌های بانکی داخلی در نرم‌افزار WHMCS، لازم است کسب‌وکار پلاگین‌های پرداختی مد نظر خود را بر روی آن نصب کند.

.

پلاگین درگاه پرداخت WHMCS پی‌پینگ

پی‌پینگ، به منظور بهره‌مندی کامل کاربران از امکانات متعدد WHMCS، پلاگین پرداخت مخصوصی توسعه داده است. کسب‌وکارها با استفاده از این پلاگین و اتصال حساب پی‌پینگ خود به WHMCS، علاوه بر بهره‌مندی از درگاه سریع و امن بانکی، می‌توانند از تمام راهکارها و خدمات پی‌پینگ استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و آشنایی با روند نصب این پلاگین به سایت پی‌پینگ مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.