راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کتاب اقتصاد اشتراکی توسط انتشارات راه پرداخت و با حمایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان منتشر شد

ترجمه فارسی کتاب The Sharing Economy: The End of Employment and the Rise of Crowd-Based Capitalism نوشته آرون سندراراجان از انتشارات دانشگاه ام‌آی‌تی با عنوان «اقتصاد اشتراکی؛ پایان عصر استخدام و ظهور سرمایه‌داری مبتنی بر جمعیت» در انتشارات راه پرداخت و با حمایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان منتشر شد.

دکتر رضا رادفر و مهدی دریایی به ترتیب عضو هیات علمی و دانش‌آموخته دوره دکتری رشته مدیریت تکنولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، به طور مشترک ترجمه این اثر را بر عهده داشته‌اند.

کتاب اقتصاد اشتراکی تغییرات بنیادینی که به واسطه فناوری در حوزه اقتصاد پدید آمده است را توضیح می‌دهد.‌ در این کتاب آرون سندراراجان استاد دانشگاه نیویورک از مفهومی به نام سرمایه‌داری مبتنی بر جمعیت یاد می‌کند که روش جدیدی در حوزه ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی است که ممکن است مدل‌های متمرکز سنتی را از ریشه بر کند. نویسنده با پشتوانه تحقیقات گسترده و نمونه‌های بی‌شماری که در دنیای واقعی وجود دارد (اعم از اوبر، ایربی‌اندبی، بلابلاکار، لیفت، هندی، تسک ربیت) اصول این نوع از سرمایه‌داری را توضیح می‌دهد.

در واقع این کتاب بر آینده نزدیک سرمایه‌داری مبتنی بر جمعیت یا همان اقتصاد اشتراکی متمرکز شده است. اقامت، حمل‌ونقل و بخش‌های کارگری فریلنسری شاهد نخستین تغییرات بزرگ ناشی از اقتصاد اشتراکی بوده‌اند، اما املاک تجاری، خدمات بهداشتی و تولید و توزیع انرژی به‌زودی به این تغییرات خواهند پیوست و بدین ترتیب قدرت بازار را از سمت تولیدکنندگان پیشرو امروزی به سمت طیف وسیعی از پلتفرم‌های فناوری تغییر جهت می‌دهد؛ از جمله اوبر، لیفت و دیدی‌کوادی و همچنین اپل، گوگل و شاید حتی آمازون. این کتاب در مورد موضوعی است که می‌تواند آینده اقتصاد جهانی را تحت تأثیر خود قرار دهد.

کتاب اقتصاد اشتراکی در ۳۰۰ صفحه و با قیمت ۵۹۵۰۰ تومان از فروشگاه راه پرداخت قابل خریداری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.